ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لیست موسسات آموزش عالی آزاد بدون مجوز اعلام شد / فعالیت 80 درصد کل موسسات در تهران

کارن ابری نیا مدیرکل دفتر آموزش عالی غیر دولتی وزارت علوم در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به 2 نوع موسسه آموزش عالی غیردولتی گفت: موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی دوره های مقطع دار کاردانی تا کارشناسی را برگزار می کنند در حالیکه موسسات آموزش عالی آزاد با برگزاری دوره های کوتاه مدت غیررسمی به شرکت کنندگان یک گواهینامه می دهند که هرچند در جای خودشان مهم هستند اما این دوره ها منجر به اخذ مدرک رسمی نمی شود.
وی با بیان اینکه حمایت از این موسسات مورد توجه است، افزود: بعنوان مثال دانش آموخته موسسه غیرانتفاعی در صورت تمایل به مهارتی خاص (نقشه کشی، مدیریت کسب و کار و..) می تواند آن را در موسسات آموزش عالی آزاد آموزش ببیند.
مدیرکل دفتر آموزش عالی غیر دولتی وزارت علوم بیان کرد: حدود 140 موسسه آموزش عالی آزاد با مجوز رسمی از وزارت علوم در سراسر کشور وجود دارد که البته اغلب آنها (حدود 80 درصد) در تهران فعالیت می کنند.
ابری نیا اظهار داشت: مدارک این موسسات مورد تایید وزارت علوم است اما متاسفانه به دلیل برخی نابسامانی ها در گذشته تعدادی از موسسات در سطح کشور بدون مجوز از وزارت علوم فعالیت می کنند.
به گفته وی، موسسات فاقد مجوز درصورتی که هرچه سریعتر برای گرفتن مجوزهای لازم اقدام نکنند باید فعالیت خود را متوقف کنند.
ابری نیا بیان کرد: موسسات آموزش عالی آزاد طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی باید از یکی از دو وزارت آموزش و پرورش (برای برگزاری دوره های آموزشی قبل از دیپلم) یا وزارت علوم (برای برگزاری دوره های آموزشی دیپلم به بالا) و وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی  مجوز فعالیت داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه آمار دقیقی از تعداد موسسات آموزش عالی آزاد در دست نیست، اعلام کرد: به محض پی بردن به فعالیت چنین موسساتی با آنها برخورد صورت میگیرد و تاکنون با هشت موسسه برخورد شده است.
موسسات آموزش عالی دارای مجوز از وزارت علوم  در سایت این وزارت موجود است و علاقمندان می توانند پس از کسب اطمینان از مجاز یا غیرمجاز بودن نسبت به ثبت نام برای گذراند دوره های آموزشی اقدام کنند.
لیست موسسات آموزش عالی غیرمجاز به شرح زیر است:1- موسسه خوارزمی 2- مدرسه بازرگانی تهران 3-موسسه آموزش عالی ایران و کانادا4-مرکز آموزش انجمن ایران و کانادا5-بنیاد آموزش مجازی ایرانیان6-بنیاد علمی دانش پژوهان7-دپارتمان راهیان نفت8-موسسه روانشناسی کوثر9- موسسه نصیر10-موسسه آموزش عای آزاد پروشات11-موسس آموزشی بن ژیوار12-موسسه سنجش و دانش13-موسسه عمران پایه
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.