ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کهنه سربازان جنگ عراق، وزارت دفاع انگلیس را به دادگاه می‌کشند

سربازان انگلیسی

سربازانی که پس از جنگ عراق به شدت تنبیه شده‌اند، وزارت دفاع انگلیس را به دادگاه می کشانند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هیلاری مردیت، وکیل این سربازان گفته است: کهنه سربازان جنگ عراق علی‌رغم اینکه به یک منطقه جنگی اعزام شده بودند بدون آنکه بدانند وقتی دشمنی را زنده می‌گیرند چه کاری باید انجام دهند، از سوی "تیم ادعاهای تاریخی عراق" تحت پیگرد قرار گرفته‌اند.

مردیت ضمن مطرح کردن این ادعاها اعلام کرد، کهنه سربازان جنگ عراق قصد دارند از وزارت دفاع شکایت کرده و خواستار حمایت بیشتر از سوی "تیم ادعاهای تاریخی عراق شوند". تیمی که ادعاهای شکنجه، بدرفتاری و قتل غیرنظامیان عراقی توسط نیروهای انگلیسی را بررسی می‌کند.

مردیت گفت: بسیاری از کهنه سربازان جنگ عراق می‌گویند که از سوی تیم مذکور به شدت تنبیه شده‌اند این سربازان خواستار برگزاری یک دادگاه عادلانه، کمک مالی برای مشاوره حقوقی مستقل و عذرخواهی از افرادی هستند که بدون حمایت مانده‌اند.

وی افزود: افرادی تحت پیگرد قرار گرفته‌اند که 10 یا 20 سال از زندگی‌شان پس از خدمت در مناطق جنگی به دور از خانواده و دوستان و با خطرات روزانه جراحت‌های جدی یا مرگ نابوده شده، اکنون وزارت دفاع کنار می‌ایستد و هیچ کاری انجام نمی‌دهد. سربازان در مناطق جنگی با تعداد زیادی اسیر مواجه بودند بدون اینکه دستوری درباره اینکه با آنها چه کنند یا آنها را کجا نگه دارند، وجود داشته باشد.

این وکیل ادامه داد: در حالی که نیروهای انگلیسی به خوبی می‌دانند که طبق قوانین چه زمانی باید شلیک کنند اما هیچ راهنمایی درخصوص اینگه پس از بازداشت، حبس یا بازجویی دشمنان چه کاری باید با آنها انجام دهند، ‌دریافت نکرده‌اند. پس از جنگ عراق نیروهای زن و مرد ارتش ما به شدت تنبیه شده‌اند و این مساله باید متوقف شود.

مردیت در نامه‌ای به مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس نسبت به برنامه این کهنه سربازان برای شکایت از وزارت دفاع هشدار داد.

یکی از سخنگویان وزارت دفاع انگلیس گفت: مایکل فالون اخیرا اعلام کرد که نیروهای که با اتهامات سوء رفتار در عراق یا افغانستان مواجهند، حمایت حقوقی و قانونی دریافت می‌کنند. درست است که نیروهای مسلح ما از بالاترین استانداردها برخوردار شده‌اند اما ما اقدامات لازم را برای سرکوب ادعاهای جعلی و افزایش حمایت‌های رفاهی انجام می‌دهیم.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کهنه سربازان جنگ عراق، وزارت دفاع انگلیس را به دادگاه می‌کشند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.