ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مخالفت انجمن اعضای هیئت علمی دانشگاه خوارزمی با الحاق این دانشگاه به استان البرز

جامعه > آموزش - ایسنا نوشت: انجمن اعضای هیئت علمی دانشگاه خوارزمی در واکنش به سخنان اخیر نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی مبنی بر تعلق دانشگاه خوارزمی به استان البرز اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

در متن این اطلاعیه که نسخه‌ای از آن در اختیار ایسنا قرار گرفت آمده است: "پیرو مصاحبۀ آقای کولیوند نمایندۀ محترم کرج درخصوص الحاق دانشگاه خوارزمی به استان البرز و تعلق آن به این استان، مواردی برای استحضار ایشان و روشن شدن افکار عمومی و به‌ویژه دانشگاهیان اعلام می‌گردد: هرگونه تغییر در محل استقرار دانشگاه‌ها، مسیر قانونی و منطقی خود را دارد. شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیئت امنای دانشگاه خوارزمی و شورای گسترش آموزش عالی در این زمینه مراجع قانونی تصمیم‌گیری هستند.همچنین دانشگاه خوارزمی دستگاهی ملی است که در حال گسترش ابعاد بین‌المللی فعالیت‌های خویش است و الحاق آن به استان البرز آن را به دانشگاهی استانی و محلی فرو خواهد کاست.بنابراین شایسته نیست قدیمی‌ترین دانشگاه کشور با صد سال قدمت، عرصۀ دخالت‌های غیرعلمی و غیردانشگاهی گردد و استقلال دانشگاه نباید با این گونه اظهارات مخدوش شود. این شیوۀ تصمیم‌گیری با مشی دولت تدبیر و امید هم‌خوانی ندارد و اطمینان داریم در سفر رئیس‌جمهور محترم به استان البرز، چنین تصمیم شتاب‌زده‌ و نسنجیده‌ای اعلام نخواهد شد."

47237

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.