ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرمانده عراقی: نیروهای عراقی به 800 متری مرکز موصل رسیدند

به گزارش خبرگزاری آلمان از موصل، طالب الکنانی فرمانده نیروهای مبارزه با تروریسم عراق افزود: نیروهای ما هم اکنون تنها 800 متر تا مرکز شهر موصل فاصله دارند.
وی گفت: تروریست ها در تلاش هستند تا از گازهای شیمیایی علیه نیروهای عراقی استفاده کنند؛ اما ما تمام اقدام های لازم برای حمایت از نیروهای خودمان را به کار بسته ایم.
الکنانی همچنین از اهالی موصل خواست تا با نیروهای عراقی برای نابودی داعش در کوتاه ترین زمان ممکن همکاری کنند و تاکید کرد که نیروهای مبارزه با تروریسم مهارت لازم برای حمایت از غیر نظامیان را دارند.
فرمانده نیروهای مبارزه با تروریسم عراق در پایان گفت: ما با نیروهای پیشمرگه کُرد هماهنگی های لازم را انجام داده ایم و بر اساس برنامه از پیش تعیین شده به عملیات خود ادامه می دهیم.
پیشتر نیز منابع خبری اعلام کرده بودند که نیروهای عراقی امروز وارد منطقه 'الکرامه' نخستین منطقه در داخل شهر موصل شدند.
خبرهای رسیده نیز از موصل حاکی از ادامه درگیری های شدید میان نیروهای دولتی و باقی مانده تروریست ها در این شهر است. این درگیری ها در برخی نقاط شهر به صورت خانه به خانه ادامه دارد.
علی الیاسری' امروز ( دوشنبه) به خبرنگار ایرنا گفت: نیروهای ارتش عراق بامداد امروز (دوشنبه) وارد دو منطقه شهرک 'حی الصدام' و 'محله کوکز' در.حومه شهر موصل شدند.
عملیات آزادسازی موصل دوشنبه 26 مهرماه با دستور 'حیدر العبادی'، توسط نیروهای عراقی آغاز شده است.
حرکت رو به جلوی نیروهای عراقی در محورهای مختلف اطراف موصل همزمان با ورود تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی در بامداد یکشنبه، سرعت و شتاب بیشتری گرفته است.
ده ها هزار نیروی امنیتی در بزرگترین عملیات نظامی این کشور نبرد آزادسازی موصل را از سه جبهه شمالی، شرقی و جنوبی از 26 مهرماه آغاز کرده اند.
خاورم**9365**1144
مترجم: رضا میرزائی**انتشار دهنده: علیرضا جباری


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.