ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اشتغال و نشاط آفرینی اولویت جوانان/ وزیر ورزش و جوانان گفتمان نشاط را حاکم کند

محمدعلی وکیلی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: گفتمان نشاط یعنی در ورزش چه در بعد قهرمانی و چه در بعد پایه و عمومی، رسیدن به نشاط در جامعه و جوانان طراحی و پیگیری شود؛ بعضی اوقات شاهد هستیم هزینه های سرسام آوری در حوزه ورزش انجام می شود و سطح دستمزدها به گونه ای است که شکافی عمیق در این حوزه ایجاد می کند.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: این میزان دریافتی ورزشی در مقابل، باعث انباشت و احساس افسردگی در دیگران می شود.
وکیلی خواستار بازتعریف نشاط در حوزه ورزش شد و گفت: بازتعریف اهداف ورزشی ما جزو اولویت هایی است که باید مشخص شود بر اساس آن چه میزان از این رویکرد مرتبط با بحث سلامت و چه مقدار به نشاط در جامعه اختصاص دارد.
وی با تاکید بر اهمیت بحث جوانان در حوزه وزارت ورزش و جوانان، خاطرنشان کرد: باید مشخص شود که بحث های مربوط به جوانان در حوزه سیاستگذاری و مطالبه گری این وزارتخانه چه قدر می تواند دستگاه های متولی را موظف و از آنان موضوعات مرتبط با ازدواج و اشتغال این قشر را مطالبه کند چرا که این دو موضوع، موجب بازگرداندن نشاط و امید به زندگی جوانان خواهد شد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: مساله جوانان فقط با حرف زدن حل نمی شود و اگر چنین شیوه ای را در پیش بگیریم، نه تنها گره ای باز نخواهد شد بلکه فرصت جوانی را به تهدید تبدیل کرده ایم.
«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در نامه ای «مسعود سلطانی فر» را به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان برای رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.
سلطانی فر معاون اسبق سازمان تربیت بدنی، قائم مقام مصطفی هاشمی طبا در زمان ریاست وی بر سازمان تربیت بدنی به مدت دو سال در سال های 1374و 1375 و همزمان معاونت اداری و مالی این سازمان و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.
وزیر پیشنهادی روحانی برای تصدی مسئولیت وزارت ورزش و جوانان دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی است. وی عضو هیات علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده و سابقه همکاری با حسن روحانی را دارد و به عنوان مسئول کمیته ورزش روحانی فعالیت کرده است.
اجتمام**٧٣٢٩**1021**خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد**انتشار دهنده: حسین نوروزیان


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.