ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مسکو: حملات هوایی علیه مواضع تروریست‌ها در سوریه را افزایش داده‌ایم

مسکو: حملات هوایی علیه مواضع تروریست‌ها در سوریه را افزایش داده‌ایم

فارس/ رئیس عملیات اصلی ستاد کل ارتش روسیه از افزایش حملات نیروی هوایی این کشور علیه مواضع تروریست‌ها و مسیرهای قاچاق نفت در سوریه از تاریخ 20 ماه مه خبر داد.

رئیس عملیات اصلی ستاد کل ارتش روسیه امروز جمعه اعلام کرد، نیروی هوایی روسیه حملات خود علیه مواضع تروریست‌ها و در سایت‌های غیرقانونی تولید نفت در سوریه را از تاریخ 20 ماه مه افزایش داده است.
بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، «سرگئی رادسکوی» تأکید کرد، جنگنده‌های روسی حملات هوایی علیه سایت‌های غیرقانونی تولید نفت و مسیرهای قاچاق سوخت در سوریه را از تاریخ 20 ماه مه (31 اردیبهشت) به شدت افزایش داده‌اند.

رئیس عملیات اصلی ستاد کل نیروهای مسلح روسیه همچنین گفت که مسکو و واشنگتن در خصوص ضرورت کاهش ظرفیت اقتصادی گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره به توافق رسیده‌اند.
بنا به تأکید این مقام نظامی روس، «گفت‌وگوها در خصوص این مسئله میان کارشناسان ارشد دو کشور انجام شده است. از تاریخ 20 ماه مه، ما حملات خود علیه سایت‌های غیرقانونی تولید نفت در سوریه که تحت تصرف گروه‌های تروریستی است و مسیرهای قاچاق نفت به ترکیه از این سایت‌ها را افزایش داده‌ایم.

رادسکوی همچنین گفت: متأسفانه جدای از درخواست‌های مکرر آنها برای هدف قرار ندادن مواضع جبهه النصره با این بهانه که یگان‌های معارضان به اصطلاح میانه‌رو نیز ممکن است در نزدیکی محل حملات هوایی باشد، شرکای آمریکایی ما تا کنون هیچ اقدام قاطعانه‌ای در این رابطه برنداشته‌اند.
به گفته رئیس عملیات اصلی ستاد کل ارتش روسیه، کامیون‌های حامل تسلیحات برای تروریست‌های جبهه النصره همچنان وارد سوریه می‌شود. گروه تروریستی جبه النصره که در استان‌های حلب و ادلب فعال است، مانع اصلی در اجرای توافقنامه آتش‌بس در سوریه به شمار می‌آید.

رادسکوی همچنین عنوان کرد که تروریست‌های جبهه النصره از توافق آتش بس استفاده و به شهرک‌های «خان طومان»، «العیس» و «الزاره» حمله کردند.
این مقام ارشد نظامی روسیه تأکید کرد: کاملا مشخص است که گروه تروریستی جبهه النصره مانع اصلی در توسعه بیشتر آتش‌بس و برقراری صلح در شمال سوریه است.
وی افزود: علاوه براین، ادامه آتش‌بار ترکیه علیه مواضع کردها در سوریه نیز یک مسئله مهم دیگر به شمار می‌آید. این در شرایطی است که مجموع 60 گروه مسلح در سوریه اعلام کرده‌اند آتش‌بس را پذیرفته و به مفاد آن پایبند هستند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.