نگاهی به فراز و نشیب های روابط مهدی تاج و کی روش

دیگر هواداران و حامیان کارلوس کی روش هم قبول کرده اند که ماجراهای استعفاهای سرمربی پرتغالی به یک سناریوی تکراری در فوتبال کشور تبدیل شده و زمانی که شرایط مطابق میل سرمربی تیم ملی نباشد، او از اهرم استعفا برای به کرسی نشاندن حرفش استفاده می کند. بخش ورزشی تبیان تاج کی روش

 پیش از انتخابات فدراسیون فوتبال هم یک بار دیگر شاهد این سناریوی تکراری بودیم و کارلوس کی روش در گفت و گویی که با فرانس فوتبال صراحتا اعلام کرد که سرنوشت این استعفا با انتخابات فدراسیون فوتبال گره خورده است: « من درخواست استعفایم را به فدراسیون فوتبال ایران داده ام، این در حالی است که فرآیند انتخابات ریاست فدراسیون در جریان است و من به نوعی در انتظار هستم تا رئیس جدید انتخاب شود.»
 هر چند که در مناظره های انتخاباتی، هر 3 کاندیدای نهایی ریاست فدراسیون فوتبال از ادامه همکاری با کی روش به عنوان برنامه مشترک خود نام بردند اما بر کسی پوشیده نبود که گزینه مورد علاقه سرمربی تیم ملی کشورمان کسی نیست جز مهدی تا ج.
 همه می دانستند که کی روش، سرمربی تیم ملی ایران بیش از هر کسی از انتخاب تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال خوشحال خواهد شد و حالا همان اتفاقی رخ داده که مرد پرتغالی فوتبال کشورمان در انتظارش بود. با انتخاب تاج به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال، کی روش به خواسته اش رسیده و بعید است برای ادامه همکاری با تیم ملی مشکل خاصی داشته باشد. رابطه صمیمانه تاج و کی روش و به خصوص صحبت هایی که پیش از انتخابات با تاج داشته و قول های مساعدی که از او گرفته، سبب می شود این انتخاب برای کی روش دلپذیرتر از سایر گزینه ها باشد.

 رابطه ای با فراز و نشیب

در حال حاضر همه جا صحبت از رابطه صمیمانه مهدی تاج و کارلوس کی روش است و همه منتظرند تا رئیس فدراسیون جدید فوتبال و سرمربی تیم ملی کشورمان در یک جاده یک طرفه تیم ملی را در مسیر جام جهانی روسیه همراهی کنند. البته این رابطه از ابتدا این گونه نبوده و در سال های گذشته شاهد فراز و نشیب هایی در روابط این 2 چهره تاثیرگذار در فوتبال کشورمان بوده ایم. کی روش در مدت حضورش در فوتبال ایران با اشخاص مختلفی درگیر شده که حواشی آن به رسانه ها هم منتقل شده ، درگیری با مهدی تاج بر سر برنامه بازی های لیگ بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی، شروع اختلافات کی روش با افراد مختلف در فوتبال کشور است .
 کارلوس کی روش، تاج را به عدم حمایت از تیم ملی متهم کرد و در نهایت توانست حرفش را به کرسی بنشاند و برنامه بازی ها را عوض کند که بعد از این اتفاق مهدی تاج از سمت خود استعفا داد. در مرداد ماه 1392 اختلاف میان کارلوس کی روش و سازمان لیگ بهانه ای بود تا تعدادی از مربیان لیگ برتری هم به همراه مهدی تاج از مربی تیم ملی انتقاد کنند. سرمربی تیم ملی قبل از هر چیز از تعویق بازی های لیگ شاکی بود. این که سازمان لیگ برتر برخلاف خواست سرمربی تیم ملی ، بازی های لیگ را 15 روز به تعویق انداخته و این گناه را هم به گردن سرمربی تیم ملی انداخته است.
کی روش شاکی از این اتفاق و برنامه بازی های لیگ و البته خشمگین از لغو اردوی تیم ملی به دلیل بی پولی مفرط فدراسیون فوتبال ، در گفت و گویی صریح با رسانه ها شمشیر را برای سازمان لیگ از رو بست. جمله تاریخی او درباره این که برنامه لیگ برتر را راننده سازمان لیگ می نویسد ، خشم متقابل مهدی تاج را هم به همراه داشت تا این 2 نفر رودرروی هم بنشینند. در دیدار متقابل اما همه چیز تغییر می کند و مهدی تاج ناگهان تغییر موضع می دهد و در نهایت نیز  سازمان لیگ و کی روش به توافق می رسند تا لیگ در زمان مورد نیاز کی روش و در نهایت با یک هفته تاخیر به پایان برسد. این توافق فصل تازه ای بود در رابطه کی روش و مهدی تاج ؛ فصل تازه ای که در آن خبری از اختلافات و مناقشات نبود و همه انتقادها تبدیل شد به تعریف و تمجید.
 تاج که زمانی از دید کی روش یکی از مخالفان موفقیت در تیم ملی بود، در کوتاه ترین زمان ممکن تبدیل شد به بهترین گزینه ممکن برای ریاست فدراسیون. چند روز قبل از انتخابات فدراسیون سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در صحبت های خود از مهدی تاج رئیس سازمان لیگ و کاندیدای ریاست فدراسیون به جای کفاشیان تعریف کرد و گفت: « تاج را مدت زمان طولانی است که می شناسم. دستاوردهای او بسیار بزرگ بوده است! مطمئنا اگر او بتواند رئیس شود، می تواند کمک زیادی به فوتبال ایران بکند. او کارهای بزرگی انجام داده است.» حالا تاج در حالی سکان هدایت فدراسیون فوتبال را در دست گرفته که کمتر کسی اختلافات او و کی روش را به یاد دارد و همه جا صحبت از رابطه حسنه و بسیار خوب رئیس جدید فدراسیون و سرمربی تیم ملی فوتبال است؛ رابطه ای که می تواند به تیم ملی در مسیر رسیدن به جام جهانی کمک کند.


منبع: گل

[ منبع این خبر سایت تبیان-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.