ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جعفری: نبرد فلوجه از نبرد موصل، جدا نیست/عراق به تجربه ایران و روسیه نیاز دارد

ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق با بیان اینکه عملیات آزادسازی فلوجه از عملیات آزادسازی موصل جدا نیست گفت: عراق به تجربه ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم نیاز دارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق در گفتگو با شبکه خبری المیادین گفت که نبرد فلوجه جدا از نبرد موصل نیست و نمی توان نبردها علیه داعش را از هم جدا کرد.

وی افزود بین عراق، روسیه، ایران و سوریه برای مبارزه با تروریسم هماهنگی برقرار است.

وزیر خارجه عراق گفت که کشورش نیازمند تجربه روسیه، سوریه و ایران برای مبارزه با داعش است.

نیروهای عراقی از حدود سه هفته قبل نبرد آزادسازی فلوجه از چنگال داعش را آغاز کرده‌اند و طی این مدت دهها منطقه را از لوث تروریستهای داعشی پاکسازی کرده‌اند.

مرحله نخست عملیات آزادسازی فلوجه بر مناطق اطراف این شهر متمرکز بود تا داعش را در داخل شهر محاصره کنند. طبق اعلام منابع نظامی عراقی، در مرحله نخست عملیات مناطق عظیمی از جمله شهرستان «الکرمه» در 13کیلومتری شهر فلوجه آزاد شد.

نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی عراق روز شانزدهم خرداد ماه جاری، با آزادسازی کامل الصقلاویه در شمال فلوجه، مرحله دوم عملیات آزادسازی فلوجه را نیز به پایان رساندند.

هم‌اکنون فلوجه به محاصره کامل نیروهای داوطلب مردمی عراق در آمده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جعفری: نبرد فلوجه از نبرد موصل، جدا نیست/عراق به تجربه ایران و روسیه نیاز دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.