ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر خارجه لیتوانی در راه تهران

وزارت خارجه لیتوانی اعلام کرد: «لیناس لینکویسیوس» وزیر خارجه این کشور برای مذاکره درباره همکاری‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی با ایران در حال عزیمت به تهران است. به گزارش نامه‌‌نیوز، به نوشته روزنامه «بالتیک تایمز»، وزیر خارجه لیتوانی قرار است با محمدجواد ظریف وزیر خارجه، علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی و جمعی دیگر از مقامات و وزیران ایران و همچنین «محسن جلال‌پور» رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ملاقات کند.
همچنین در دستور کار این دیدار سه روزه ملاقات با رهبران مجلس و برگزاری یک سمینار تجاری سازماندهی شده به طور مشترک با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی وجود دارد.
وزیر خارجه لیتوانی را در این سفر «الکساندراس اشپرو گیس» معاون وزیر انرژی و یک هیات تجاری به رهبری «ریمانتاس سیلاوسکاس» رئیس اتحادیه اتاق بازرگانی، صنعت و هنرهای دستی همراهی می کند.
وزیر خارجه لیتوانی و دیگر اعضای هیات تقویت همکاری های دوجانبه بویژه همکاری های اقتصادی، تجاری و فرهنگی را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد نیروی بالقوه تجاری و صادراتی لیتوانی را معرفی خواهند کرد.
اوضاع امنیتی منطقه و جهان، مبارزه با تروریسم و داعش و دلایل مهاجرت از جمله موضوعات دیگر مورد بحث خواهند بود.
این نخستین دیدار یک وزیر خارجه لیتوانی از ایران است. دو کشور در سال 1993 روابط دیپلماتیک برقرار کردند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.