ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارزش پوند در برابر دلار آمریکا به پایین‌ترین حد در 31 سال گذشته رسید

به گزارش ایرنا، تارنمای فایننشال تایمز در گزارشی نوشت: بازارهای آسیایی به دنبال سقوط بیش از 6 درصدی ارزش پوند در برابر دلار آمریکا در اوایل روز جمعه، دچار لرزش شدند.
فایننشال تایمز افزود: پوند انگلیس در اوایل شروع به کار بازار مبادلات ارزی آسیایی، در عرض 2 دقیقه در برابر دلار آمریکا، با 6.1 درصد کاهش، در مقابل 1.1841 دلار معامله شد.
این پایان ترین حد نرخ برابری پوند در برابر دلار آمریکا از ماه 'می' سال 1985 میلادی و بیشترین حد کاهش در عرض یک روز ، از 24 ژوئن گذشته، یک روز بعد از برگزاری همه پرسی برگزیت، بشمار می آید.
ارزش پوند بعد از سقوط اولیه اش در برابر دلار آمریکا در بازارهای آسیایی بار دیگر توانست بخشی از ارزش خودش را به دست آورد
پوند انگلیس هم اکنون در بازار مبادلات ارزی آسیایی، در برابر دلار آمریکا با 1.48 درصد کاهش، در مقابل 1.2427دلار و همچنین با 1.2 درصد کاهش در مقابل یورو، در مقابل 1.1181 یورو معامله می شود.
ارزش پوند در برابر دلار آمریکا و یورو ، به دنبال اظهارات روز یکشنبه گذشته 'ترزا می' نخست وزیر انگلیس در کنفرانس حزب محافظه کار در بیرمنگام، برای شروع مذاکرات برگزیت تا پایان ماه مارس 2017 میلادی (6ماه آینده)، در بازارهای مبادلات ارزی به شدت روند نزولی گرفته است.
شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن در پایان معاملات روز پنجشنبه گذشته نیز به رغم افزایش قیمت نفت خام برنت دریای شمال، روند کاهشی داشت.
ارزش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن که در آن در هرروز کاری سهام 100 شرکت مهم و بزرگ انگلیس ازنظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود در بعدازظهر روز پنجشنبه با کاهش 0.47 درصدی مواجه شد.
شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن، با 33 واحد کاهش، به 6 هزار999 واحد رسید.
اروپام**4**1552 ** انتشار دهنده: قاسم شریعتی


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.