ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دهان و دندان/ یک باور غلط درباره جر‌م‌گیری دندان

دهان و دندان/ یک باور غلط درباره جر‌م‌گیری دندان

افکار خبر/ جرم‌گیری دندان بهتر است هر شش ماه یکبار صورت گیرد و افراد با سن بالاتر می‌توانند این فاصله زمانی را کاهش دهند.
فرهاد شفیعی متخصص دندانپزشک، در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه آیا جرم‌گیری برای دندان‌ها عوارض دارد گفت: هیچ عوارضی ندارد و در واقع با جرم‌گیری میکروب‌های موجود در دهان که موجب پوسیدگی دندان می‌شود به مراتب کاهش می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه بعد از جرم‌گیری برخی تصور می‌کنند که از بلندی لثه‌ها کاسته شده و بین دندان‌ها فاصله افتاده، اظهار داشت: در واقع به دلیل جای خالی جرم‌ها روی لثه و دندان‌ها فرد چنین احساسی می‌کند.
این متخصص یادآور شد: جرم‌گیری دندان‌ها هر شش ماه یکبار خصوصا در افراد با سن بالاتر توصیه می‌شود حتی‌الامکان فاصله زمانی را کاهش دهند.[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.