ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شاخص اهدای خون در گیلان از میانگین کشوری بیشتر است/وجود 1200 بیمار تالاسمی در گیلان

داوودی مدیرکل سازمان انتقال خون گیلان با بیان اینکه شاخص اهدای خون در گیلان از میانگین کشوری بیشتر است، گفت:گیلان حدود یک هزار و ۲۰۰ بیمار تالاسمی دارد که ماهی ۳ تا ۴ بار خون مصرف می‌کنند که رقم بالایی است.

علی داوودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اظهار داشت: به‌طور معمول در 10 ورز اول ماه رمضان با کاهش اهدای خون مواجه هستیم  و بهتر است کسانی که 3 الی 4 بار سابقه اهدای خون دارند در شیفت صبح و کسانی که بار اولشان است در شیفت شب برای اهدای خون مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه روزانه باید 300 نفر به مراکز ثابت و سیار انتقال خون مراجعه کنند تا نیاز فرآورده‌های خونی استان تأمین شود، تصریح کرد: حدود 1200 نفر بیمار تالاسمی در گیلان وجود دارد که ماهی 3 الی 4 بار خون مصرف می‌کنند که رقم بالایی است.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان گیلان با اشاره به اینکه بیش از 1200 بیمار دیالیزی و 274 بیمار هموفیلی در گیلان داریم، اظهار کرد: از مردم درخواست می‌کنم برای اهدای خون به پایگاه‌های ما مراجعه کنند و اهدای هر واحد خون به طور متوسط جان 4 نفر را نجات می‌دهد.

داوودی شاخص اهدای خون در گیلان را بیشتر از میانگین کشوری اعلام کرد و گفت: در کشور به ازای هر 1000 نفر 27 نفر خون اهدا می‌کنند که این مقدار در گیلان 31.5 است.

وی با بیان اینکه 10 فرآورده خونی مورد نیاز بیمارستان‌های استان را تأمین می‌کنیم، خاطرنشان کرد: استان گیلان نیز به لحاظ مصرف فرآورده‌های خونی جزو استان‌های پرمصرف کشور است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.