ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اولین سیم‌کارت‌های اپراتورهای مجازی معرفی شدند؛ واگذاری سیم‌کارت از آذرماه

اولین اپراتور مجازی (MVNO) کشور از ارائه سیم‌کارت‌های خود به عنوان ایران‌تل و سامان‌تل از آذرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، مدیر عامل اولین MVNO ظهر امروز با حضور در نمایشگاه تلکام در نشستی خبری به تشریح فعالیت‌های شرکت خود پرداخت.

هوشنگ مرتضوی با بیان این‌که این شرکت از آذرماه سال جاری واگذاری سیم‌کارت‌های خود را آغاز می‌کند، اظهار امیدواری کرد که فاز دوم واگذاری این سیم‌کارت‌ها در اسفندماه سال جاری دنبال شود.

وی همچنین از درخواست سرشماره ۰۹۹۹  به رگولاتوری خبر داد و گفت: در بحث تعرفه‌ها نیز تابع رقم‌هایی که از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات مصوب شود هستیم و براساس این تعرفه‌ها اقدام خواهیم کرد.

مدیر عامل اولین MVNO همچنین از مشاوره آلمانی‌ها در این کار خبر داد و اظهار کرد: حدود دو سال است که وارد بخش موبایل و خدمات ارزش افزوده آن شده‌ایم.

مرتضوی در پاسخ به این مطلب که گفته می‌شود ۸۰ درصد اپراتورهای مجازی در دو سال اول فعالیت خود با شکست مواجه می‌شوند، ادامه داد: این تحلیل تقریبا درست بوده نرخ شکست اپراتورهای مجازی در دنیا حدود ۷۳ درصد است، اما با این وجود ما در ایران نمی‌توانیم براین اساس قضاوت کنیم، چرا که اگر بازار هدف و شرایط آن به درستی در نظر گرفته شده و شرکت‌ها استارت خوبی بزنند در صورت بهره‌مندی از سرمایه‌گذاری خوب امکان موفقیت وجود دارد. برهمین اساس لازم است پیش از ورود به این بازار مطالعات تخصصی صورت بگیرد.

وی در پاسخ به این سوال که چگونه یک شرکت با داشتن دو عنوان برای سیم‌کارت‌های خود قرار است فعالیت کند، توضیح داد: برند طبق قوانین شرکت‌ها باید ثبت علائم تجاری را داشته باشد که ما نیز این مرحله را به انجام رسانده و برای خود دو برند را به ثبت رسانده‌ایم.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.