ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آزمون کارشناسی ارشد حوزه‌های علمیه خواهران استان گلستان برگزار شد

حوزه علمیه خواهران آزمون کارشناسی ارشد سطح ۳ مدارس علمیه خواهران استان گلستان امروز همزمان با سراسر کشور در گرگان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، دوست محمدیان مدیر آموزشی موسسه عالی الزهرا گرگان و مسئول برگزاری آزمون، ظهر امروز در حاشیه برگزاری آزمون حوزه‌های علمیه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 90 نفر از خواهران طلبه در این آزمون در 3 گرایش تفسیر و علوم قرآنی ، کلام اسلامی ، و فقه و اصول شرکت کردند.

وی با بیان اینکه مصاحبه این آزمون تیرماه برگزار می‌شود، افزود: از این تعداد 45 نفر در حوزه‌های علمیه خواهران استان گلستان پذیرفته خواهند شد.

مدیر آموزشی موسسه عالی الزهرا گرگان تصریح کرد: یک‌هزار و 800 خواهر طلبه در 11 مدرسه علمیه استان گلستان مشغول تحصیل هستند و این مراکز 3 رشته فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآن و کلام را دارا هستند.

دوست محمدیان گفت: هم اکنون آموزش سطح سه حوزه علمیه خواهران، در 48 مرکز در کشور انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: در طول تاریخ در عرصه‌های مختلف بانوان نقش بسیار اساسی در مباحث تربیتی، اخلاقی ایفا کردند که این نقش برای تربیت بسیار مهم است و برای اینکه بتوانیم پاسخگوی نیازهای جامعه بشری و جامعه اسلامی باشیم اقدام به تاسیس مدیریت حوزه های علمیه در سراسر کشور شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.