آزمون کارشناسی ارشد حوزه‌های علمیه خواهران استان گلستان برگزار شد

حوزه علمیه خواهران آزمون کارشناسی ارشد سطح ۳ مدارس علمیه خواهران استان گلستان امروز همزمان با سراسر کشور در گرگان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، دوست محمدیان مدیر آموزشی موسسه عالی الزهرا گرگان و مسئول برگزاری آزمون، ظهر امروز در حاشیه برگزاری آزمون حوزه‌های علمیه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 90 نفر از خواهران طلبه در این آزمون در 3 گرایش تفسیر و علوم قرآنی ، کلام اسلامی ، و فقه و اصول شرکت کردند.

وی با بیان اینکه مصاحبه این آزمون تیرماه برگزار می‌شود، افزود: از این تعداد 45 نفر در حوزه‌های علمیه خواهران استان گلستان پذیرفته خواهند شد.

مدیر آموزشی موسسه عالی الزهرا گرگان تصریح کرد: یک‌هزار و 800 خواهر طلبه در 11 مدرسه علمیه استان گلستان مشغول تحصیل هستند و این مراکز 3 رشته فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآن و کلام را دارا هستند.

دوست محمدیان گفت: هم اکنون آموزش سطح سه حوزه علمیه خواهران، در 48 مرکز در کشور انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: در طول تاریخ در عرصه‌های مختلف بانوان نقش بسیار اساسی در مباحث تربیتی، اخلاقی ایفا کردند که این نقش برای تربیت بسیار مهم است و برای اینکه بتوانیم پاسخگوی نیازهای جامعه بشری و جامعه اسلامی باشیم اقدام به تاسیس مدیریت حوزه های علمیه در سراسر کشور شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آزمون کارشناسی ارشد حوزه‌های علمیه خواهران استان گلستان برگزار شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.