ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مردم، حجی را که عزت مسلمان و ایرانی‌ها حفظ نشود، نمی‌خواهند/مجلس اشرافی و مرعوب دشمن، کشور را به بی‌راهه می‌کشد

حادثه مکه ائمه جمعه آذربایجان شرقی، تاکید کردند: اگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تهدیدهای غربی‌ها به ویژه آمریکایی‌ها بترسند و به دنبال حاکمیت اشرافی گری باشند مطمئناً از اهداف نظام و انقلاب اسلامی دور شده و کشور را به بی‌راهه خواهند کشید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام علی محمدزاده در خطبه های نمازجمعه این هفته شبستر، با اشاره به فرارسیدن دهه تکریم مساجد، اظهارداشت: همانطور که انسان در ماه‌های رجب و شعبان فکر و اندیشه‌اش را برای میهمانی خداوند متعال در ماه رمضان آماده می‌کند ،مساجد را نیز باید شایسته اسلام و مسلمانان کرده و مکانی تمیز و معطر کنیم.

وی افزود: استعمارگران هر موقع که خواسته‌اند به کشور مسلمانی حمله کنند، در مرحله اول مساجد را تخریب کرده‌اند و در دوران طاغوت نیز مسجد و روحانیت خار چشمی برای طاغوتی‌ها بود.

امام جمعه شبستر با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس خبرگان رهبری افزود: تقوا، شجاعت، بصیرت و صراحت معیارهای انقلابی بودن است باید همه مسئولین و مردم، معیارهای انقلابی بودن و انقلابی ماندن را در نظر داشته باشند و نباید تنها شعار دهیم.

محمدزاده با اشاره به مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: زمانی که اعلام شد برجام به فرجام رسید، آمریکا گفت ایران باید مسائل موشکی را تعطیل کند، دقت کنیم که هدف اصلی دشمن حذف اصل ولایت فقیه است و اینها بهانه هستند.

وی ادامه داد: برخی‌ها می‌گویند در مذاکرات هسته‌ای موفق شده‌ایم و آمریکا هسته‌ای بودن ما را قبول کرده است، آمریکا اگر قبول نکند چه می‌شود؟ ما بنده خداوند متعال هستیم و نه آمریکا.

امام جمعه شبستر با انتقاد از وجود فساد اقتصادی در کشور گفت: بیت‌المال را یک عده جنایتکار غارت می‌کنند، چرا باید مسئولان دقت نکرده و بی‌تقوایی کنند و در زیر مجموعه آنها در حق مردم و بیت‌المال جنایت شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی یک جوان می‌خواهد وام ازدواج بگیرد باید از 7 خان رستم بگذرد درصورتی‌که برخی‌ها وام‌های میلیاردی و بدون سند گرفته‌اند و این بس عدالتی و بی‌تقوایی است.

 مجلس شورای اسلامی مرعوب دشمن و اشرافی‌گر، مطمئناً کشور را به بی‌راهه خواهند کشید

 به گزارش تسنیم، آیت الله جواد حاجی زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهر، با اشاره به اینکه یکی از سیره‌های پیامبر اکرم (ص) حفظ کرامت و ارزش‌های ماه شعبان است، اظهار داشت: اگر دعاهای ماه شعبان به معنای گدایی از خداوند نبود شاید هیچ‌گاه پروردگار به انسان اعتنایی نمی‌کرد، چراکه پناهندگی و فرار از گناهان و لذت‌های دنیا به سمت خالق هستی انسان را آلوده شدن به گناه بر حذر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تنها عامل بدبختی انسان‌های مسلمان و غیرمسلمان نافرمانی از خداوند و آلوده شدن به گناه است، افزود: درست است که خداوند از درون انسان‌ها به‌طور کامل خبر دارد ولی این دلیل نمی‌شود که ما ستایش خداوند را بر زبان نیاوریم.

آیت الله حاجی زاده با اشاره به اینکه جوانان با تهدیدهای جنگ نرم و فضای مجازی در معرض خطر قرار گرفته‌اند، ادامه داد: بخش عمده‌ای از جوانان کشور سرگرم فعالیت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هستند، انتظار داریم تا جوانان از خطرها و تهدیدهایی که از طرف دشمن توسط فضای مجازی متوجه آنها می‌شود آگاه شوند، منظور از دوری کردن از شبکه‌های اجتماعی این است که مردم بدانند که دشمن برای سیاست‌های خود جهت فراموشی زندگی‌های سنتی برنامه‌ریزی کرده و اکنون از طریق فضای مجازی وارد جنگ با ایران شده است.

امام جمعه اهر بابیان اینکه وظیفه کنونی مجلس شورای اسلامی و منتخبان و نمایندگان مردم بسیار سنگین‌تر از گذشته است، اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اینکه مجلس شورای اسلامی پایه‌گذار و ریل‌گذار حرکت دولت است ولی بایستی نمایندگان مردم آگاه باشند که اکنون در مقابل مردم و کشور وظیفه سنگین‌تری دارند.

وی با اشاره به اینکه اگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تهدیدهای غربی‌ها به خصوص آمریکایی‌ها بترسند و به دنبال حاکمیت اشرافی گری باشند مطمئناً از اهداف نظام و انقلاب اسلامی دور شده و کشور را به بی‌راهه خواهند کشید، تصریح کرد: مردم از مجلسی که مقابل غربی‌ها بهراسند را نخواهند پذیرفت، در حالی که خانه ملت محلی برای بهبود وضعیت کشور و بایستی با همکاری دولت قدم‌های موثری در بهبود وضعیت معیشتی مردم بردارند.

خطیب جمعه شهرستان اهر با تأکید بر اینکه ائمه جماعت، هیئت امنای مساجد و مسئولان فرهنگی در ماه رمضان وظیفه سنگینی دارند ابراز داشت : مساجد سنگر مسلمانان است، اگر مسجدی بدون امام جماعت و برنامه‌های فرهنگی باشد آن هم در ماه مبارک رمضان نمی‌توان نتیجه مطلوبی را گرفت.

حاجی زاده با اشاره به اینکه استعمال دخانیات در دین اسلام برای مسلمان زیان آور بوده و سلامتی انسان را به خطر می‌اندازد، گفت: اکنون متأسفانه شاهدیم که تعداد جوانانی که دخانیات مصرف می‌کنند نسبت به زمان‌های گذشته افزایش یافته که جای تاسف و نگرانی دارد، مصرف سیگار و قلیان نه تنها به اقتصاد ضربه مهلکی وارد می‌کند بلکه دین اسلام بر سلامتی مسلمانان تاکید کرده است.

امام جمعه اهر بابیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) وحدت را مهم‌ترین اصل حاکم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌دانستند، بیان کرد: در حال حاضر دشمنان اسلام و ایران به دنبال ایجاد اختلاف و دو قطبی کردن مردم کشورمان هستند ولی اهداف آنها تنها براندازی نظام نیست بلکه می‌خواهند با از بین بردن و تضعیف دین اسلام روحیه مقاومت و شهادت طلبی را از دست ما خارج کنند.

 وی با تاکید بر اینکه برخی از دشمنان با سرمایه گذاری و راه اندازی اتاق‌های فکر قصد دارند تا اسلام بدوی را جایگزین اسلام واقعی کنند، گفت: کسانی که انقلابیون و بسیجی‌ها را متهم می‌کنند که ایران با دنیا قطع رابطه کند، بدانند این‌ها خیانت کار نیستند و اگر خدای‌ناکرده جنگی پیش آیند همین انقلابیون و بسیجی‌ها برای مقابله با دشمن پیشقدم می‌شوند، افرادی که به غرب تمایل دارند در زمان جنگ و جهاد معلوم نیست از کدام کشور سر در بیاورند.

آیت الله حاجی زاده در پایان با اشاره به اینکه با وجود کارشکنی‌ها رژیم آل سعود امسال اعزام زائرین به حج در هاله ای از ابهام است، خاطرنشان کرد: سعودی‌ها برای ممانعت از شرکت حجاج ایرانی در مراسم حج امسال در حالی سنگ اندازی می‌کنند که خود برده بی‌چون و چرای غربی‌ها هستند ولی هم مردم و هم مسئولان حجی که عزت مسلمان و ایرانی‌ها حفظ نشود را نمی‌خواهند حتی اگر تعطیل شود تنها خواسته حجاج ایرانی حج با عزت است، امیدواریم مسئولان وزارت ارشاد در مذاکرات با سعودی‌ها اجازه ندهند که عزت و کرامت ایرانی زیر سؤال برود.

انتهای پیام / 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.