ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اوضاع فرهنگی ‌جامعه نگران‌کننده است/مردم انتظار خدمت از مسئولان و نمایندگان را دارند

نماز جمعه تهران امام جمعه شهرستان‌های گیلان با اعلام اینکه اوضاع فرهنگی در جامعه نگران کننده است, تاکید کردند: جوانان در این زمینه بیش از دیگران هوشیار باشند زیرا امروز فضاهای مجازی به عنوان آسیبی جدی در این راستاست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان رودسر اظهار داشت: امروز ایستادگی در برابر دشمنان و مقابله با نفوذ آنان در کشور به عنوان جهاد اکبر است.

وی افزود: دشمنان تلاش می‌کنند با نفوذ در جامعه باورهای مردم را تغییر دهند و در این راستا تغییر مواضع مسئولین نظام را نشانه گرفته اند و درصدد هستند مسئولین را در اتخاذ مواضع محکم و انقلابی سست کنند.

خطیب جمعه رودسر بیان کرد: در این زمینه, دشمنان حمله به سپاه پاسداران، جوانان مومن و حزب الهی و همچنین روحانیت حزب الهی را بیشتر از دیگران مد نظر قرار داده اند زیرا این‌ها بیشتر مقابل جریان نفوذ دشمنان ایستاه اند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید ساده زیستی را سرلوحه زندگی خود قرار دهند گفت: برخی از مسئولین در جامعه به حرف‌ها و وعده‌های خود عمل نمی‌کنند و به‌جای اینکه اجرای قانون را سرلوحه کارها قرار دهند تمایلات شخصی را مد نظر می‌گیرند البته بسیاری از مسئولین در تلاشند و اینگونه نیستند.

امام جمعه شهرستان رودسر همچنین به انتخاب آیت الله جنتی به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و افزود: ایشان از نیروهای انقلابی، متعهد، دلسوز و در رکاب رهبری معظم انقلاب هستند و انتخاب ایشان به ریاست مجلس خبرگان کاری درست و نشانه جلوگیری از تفرقه بود.

وی با اعلام اینکه اوضاع فرهنگی در جامعه نگران کننده است, گفت: جوانان در این زمینه بیش از دیگران هوشیار باشند زیرا امروز فضاهای مجازی به عنوان آسیبی جدی در این راستاست و هدف دشمنان از ورود به جریان فضاهای مجازی, نابودی بنیان خانواده است و در این راستا نقش دستگاه‌های فرهنگی کشور بسیار مهم و اساسی است.

حجت الاسلام والمسلمین دستجردی با اشاره به در پیش بودن دهه نکوداشت مساجد افزود: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا مساجد را از تک بعدی بودن در بیاوریم و خلوت بودن مساجد نیز به دلیل تک بعدی بودن آن صرفاً جهت اقامه نماز است.

امام جمعه رودسر افزود: برنامه‌ریزی شود تا مانند گذشته با انجام کارهای فرهنگی و خدماتی مانند ایجاد صندوق‌های قرض الحسنه، ویزیت پزشکان در مسجد و دیگر کارهایی از این قبیل بی‌تردید شاهد مساجدی پویاتر خواهیم بود که در این راستا نقش امامان جماعت و هیئت‌های امنا بسیار مهم است.

امام جمعه املش: برخی نمایندگان دوره نهم در پایان کار از تریبون مجلس با زیر سوال بردن انتخابات و شورای نگهبان و سپاه مرتکب بداخلاقی شدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین تقی روحانی در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان املش, اظهار داشت: به فضل الهی و دعای امام زمان(عج) در این ایام مبارک و خجسته, پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری افتتاح شد و در وقت قانونی شروع به کار کرد و انتخاب رئیس جدید کار را تکمیل کرد. انتظار آن است که همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند: " انقلابی بماند و انقلابی عمل کند".

امام جمعه املش گفت: مجلس نهم نیز با وجود همه تلاش دشمنان در وقت قانونی تمام شد و مجلس دهم به‌ زودی شروع به کار خواهد کرد که انتظار می‌رود همه نمایندگان به رهنمودهای مقام معظم رهبری گوش فرا دهند و فرمایشات ایشان را در مدت چهار سال دوره نمایندگی نصب العین خویش قرار دهند و به مردم خدمت کنند.

امام جمعه املش گفت: مردم انتظار خدمت از مسئولین و نمایندگان را دارند و باید این خدمت را با تمام وجود لمس کنند و از این که عده ای از نمایندگان دوره نهم مجلس شورای اسلامی در پایان دوره نمایندگی خویش از تریبون مجلس, انتخابات را زیر سوال بردند و به شورای نگهبان و هیئت نظارت بر انتخابات و سپاه و ائمه جمعه اهانت کردند و تهمت زدند، دچار بداخلاقی شدند.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی گفت: امیدواریم که این نمایندگان خویش را اصلاح کنند و اگر اصلاح نشوند مردم برای همیشه با آنان تسویه حساب خواهند کرد لذا به‌جای زیر سوال بردن انتخابات و اهانت به نهادهای ارزشی نظام, بهتر بود در چهار سال دوره نمایندگی خویش به مردم خدمت می‌کردند تا دوباره منتخب مردم شوند.

امام جمعه املش افزود: سعی کنید حرف‌های خلاف تقوا نزنید و مرتکب اشتباهات نشوید زیرا همه بداخلاقی‌ها ثبت می‌شود و بدانید که امام فرموده: "میزان رأی مردم است".

امام جمعه آستارا: سرویس های غذاخوری آستارا تبلیغ روزه خواری نکند/ مسئولین دستگاه‌های اداری باید در مساجد حضور داشته باشند

به گزارش خبرگزاری تسنیم, حجت الاسلام والمسلمین کاظم حافظ نیا، امام جمعه آستارا در خطبه‌های عبادی سیاسی نمازجمعه این شهرستان، با بیان اینکه تقوا کلید حل مشکلات دنیوی، اقتصادی، جسمی و روحی است، اظهار داشت: اگر افراد جامعه و مسئولین دستگاه‌های اداری تقوا داشته باشند خیلی از مشکلات و معضلات جامعه برطرف می‌شود.

امام جمعه آستارا با اشاره به آغاز کار مجلس خبرگان رهبری و انتخاب هوشمندانه آیت الله جنتی به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: نگاه دشمن به نخستین جلسه مجلس خبرگان رهبری معطوف بود که با انتخاب هوشمندانه اعضای مجلس خبرگان رهبری، نقشه‌های شوم دشمن نقش بر آب شد.

خطیب جمعه آستارا با بیان اینکه رعایت روحیه انقلابی از مهم ترین ویژگی‌های مجلس خبرگان رهبری است، خاطرنشان کرد: مجلس خبرگان رهبری باید انقلابی بماند و رهرو آرمان‌های امام و ارزش‌های دفاع مقدس باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حافظ نیا با اشاره به اینکه آیت الله جنتی خار چشم دشمنان است، عنوان کرد: با بصیرتی که اعضای مجلس خبرگان رهبری دارند در آینده ای نزدیک شاهد تحقق آرمان‌های امام راحل، شهدا، انقلاب و رهنمودهای مقام معظم رهبری در این مجلس خواهیم بود.

استاد حوزه علمیه آستارا با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم و باید حرمت این ماه مبارک را نگه داشت, اظهار کرد: سرویس‌های غذاخوری در سطح شهرستان آستارا از قبیل رستوران‌ها، ساندویج فروشی‌ها، غذاخوری‌ها و کبابی‌ها به هیچ وجه در ماه مبارک رمضان تبلیغ روزه‌خواری نکنند.

وی با اشاره به آغاز کار دهمین دوره از مجلس شورای اسلامی در روزهای آتی؛ قانون‌گذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین را از اهم وظایف مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و ریل گذار مسیر دولت و کشور محسوب می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا با بیان اینکه شاکله دهمین دوره از مجلس شورای اسلامی باید بر مواضع اصولی امام و مقام معظم رهبری استوار باشد، بیان کرد: مجلسی که ترس از قدرت‌های بزرگ نظیر آمریکا داشته باشد؛ قوانین خود را در راستای تأمین منافع آمریکا و دیگر ابرقدرت‌های منطقه تدوین می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اعضای منتخب مردم در دهمین دوره از مجلس شورای اسلامی نباید در بند احزاب و سلایق شخصی و سیاسی باشند، خاطرنشان کرد: انتظار مردم از نمایندگان خود در خانه ملت پیشرفت کشور، شناسایی مشکلات و معضلات اقتصادی و اجتماعی است.

امام جمعه آستارا با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با پاسداران دانشگاه امام حسین(ع) بر ضرورت تبیین و تفسیر جهاد کبیر با دشمن تأکید کردند، تصریح کرد: لازمه ورود در عرصه جهاد کبیر، جهاد اکبر است و جهاد کبیر مدنظر مقام معظم رهبری اطاعت نکردن از دشمن و استکبار است.

این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به شیطنت‌های اخیر آمریکا در عرصه سیاست، ابراز کرد: دشمن در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و اقتصادی یک جنگ همه جانبه‌ای را آغاز کرده است و باید با دشمن با منطق اسلام برخورد کرد.

خطیب جمعه آستارا با بیان اینکه دهه آخر شعبان مصادف است با دهه نکوداشت مساجد، بر حضور حداکثری و پررنگ مسئولین و جوانان در فضای مساجد تأکید کرد و افزود: مساجد شهرستان آستارا با اینکه ظاهر و نمای زیبایی دارند ولی از حضور مردم و مسئولین دستگاه‌های اداری در سنگر مساجد اثری نیست.

حجت الاسلام والمسلمین حافظ نیا با بیان اینکه مسئولین دستگاه‌های اداری و  مردم حضور در مساجد را نباید منحصر به ایام خاص و مناسبت‌های ویژه کنند، اعلام کرد: در دوران انتخابات یک عده برای جمع کردن آرای مردم از مساجد استفاده‌های تبلیغی کردند.

استاد حوزه علمیه آستارا با اشاره به در پیش رو بودن فصل تابستان به وضعیت نامناسب حجاب و عفاف در سطح این شهرستان مرزی اشاره و عنوان کرد: همه دستگاه‌های ذی ربط باید در راستای احیای تذکر لسانی و حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر با جدیت ورود کنند.

امام جمعه تالش: مجلس شورای اسلامی ریل گذار دولت اسلامی است

به گزارش خبرگزاری تسنیم, حجت السلام والمسلمین حسین انصاری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته تالش در مسجد جامع این شهرستان, اظهار داشت: فردا افتتاح دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را خواهیم داشت؛ مجلسی که ریل‌گذار دولت اسلامی است.

امام جمعه تالش تاکید کرد: مجلسیان باید توجه داشته باشند که منافع ملی را بر منافع شخصی و جناحی ترجیح بدهند و بهترین کار, پیروی از منویات مقام معظم رهبری و رهنمودهای امام راحل برای نماینده مجلس است.

حجت السلام والمسلمین انصاری با اشاره به بیانات مهم مقام معظم رهبری در جمع اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: یکی از این موارد تاکید بر جهاد اکبر بود؛ امروزه با دشمنان در مواجه با جنگ نرم هستیم. مقام معظم رهبری فرمودند راه‌های نفوذ را بشناسیم؛ اهداف نفوذ دشمن, تاثیرگذاری برمراکز تصمیم ساز کشور است.

امام جمعه تالش افزود: تغییر در باورهای مردم و مواضع ومحاسبات مسئولین، تاکید بر دو قطبی کردن و ایجاد تفرقه بین اقوام و گروه‌ها, از نقشه‌های دشمنان است که باید شناسایی شود و با آن مقابله گردد.

وی با اشاره به 20 شعبان آغاز دهه بهداشت و نکوداشت مساجد اظهار کرد: در این دهه, مساجد را برای مهمانان خدا آماده می‌کنند؛ مسجد کارکردهای اجتماعی فراوانی دارد که بعضی از آن‌ها امروز به فراموشی سپرده شده است. مسجد فقط برای عبادت نیست وخیلی از کارهای فرهنگی را می‌توان در مسجد انجام داد. اهمیت این کارها کمتر از عبادت نیست؛ بسیج در مسجد باید در جذب جوانان و فعالیت‌های خود را گسترش دهد.

امام جمعه تالش با اشاره به فصل تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان گفت: باید به اوقات فراغت بچه‌هایمان توجه بیشتری داشته باشیم و از اعتیاد به شبکه‌های مجازی و اینترنت جلوگیری کنیم و وظیفه والدین و مسئولین فرهنگی کشور توجه بیشتر به این قشر است. والدین باید رابطه دوستانه با فرزندان خود داشته باشند و آموزش مهارت های زندگی را برای فرزندانشان مدنظر قرار دهند.

انتهای پیام/

 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.