ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

30 میلیارد ریال برای تجهیز بیمارستان تنگستان تخصیص یافت

رادیولوژی فرماندار تنگستان گفت: در راستای تجهیز بیمارستان امام حسین(ع) اهرم تنگستان به بخش‌های مراقبت‌های ویژه قلب، مغز و اعصاب بیش از ۳۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، غلامرضا ترک‌زاده بعدازظهر امروز در مراسم افتتاح بخش‌های ICU وCCU بیمارستان حسین (ع) شهر اهرم  با بیان اینکه اجرای طرح‌  تحول نظام سلامت بسیاری از مشکلات مناطق محروم برطرف کرد اظهار داشت: از زمان آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت درراستای توسعه بیمارستان امام حسین(ع) اهرم، ایجاد پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای شهرستان، خرید آمبولانس و تجهیزات پزشکی و راه‌اندازی بخش‌های مختلف درمانی تاکنون بیش از90 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت،  ظرفیت اشغال تخت بیمارستان 32 تختخوابی اهرم فقط 5 درصد بود تصریح کرد: دردو سال گذشته با اجرای طرح تحول نظام سلامت و حضوربیش از8 تخصص پزشکی سطح اشغال تخت‌های این بیمارستان به ظرفیت کامل رسید.

فرماندار تنگستان با اشاره به افتتاح بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان تنگستان گفت: دو بخش مهم ICU وCCU با اعتباری افزون بر30 میلیارد ریال احداث و تکمیل و امروز به بهره‌برداری رسید.

ترک‌زاده اجرای فاز دوم بیمارستان امام حسین(ع) شهراهرم را مورد اشاره قرار داد و افزود: عملیات اجرایی فاز دوم بیمارستان امام حسین(ع)  شهر اهرم در مساحت 2 هزار و 600 مترمربع  با اعتباری افزون بر70 میلیارد ریال آغاز شده که انتظار می‌رود در نیمه نخست سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی تصریح کرد: در این فاز بخش‌های شامل ،جراحی ،اورژانس، درمانگاه تخصصی،آزمایشگاه ، رادیولوژی و هتلینگ راه‌اندازی می‌شود.

فرماندار تنگستان  از نصب تجهیزات جدید درمانی و تشخیصی در بیمارستان تنگستان خبرداد و گفت: تجهیزات جدید رادیولوژی و سونوگرافی منطبق با بروزترین فناوری موجود  برای بیمارستان اهرم خریداری‌ شده و به‌ زودی در این بیمارستان نصب و راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.