ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد از افزایش برگزاری کنسرت‌های موسیقی/پرهیز مسئولان از تجمل‌گرایی و اشرافی‌گری

نماز جمعه تهران ائمه جمعه شهرستان‌های استان بوشهر اعلام کردند: نمایندگان مجلس باید در راه تحقق اقتصاد مقاومتی و پیشرفت علم و فناوری کوشا بوده و ضمن پرهیز از تجمل‌گرایی و اشرافی‌گری برای ریشه‌کنی این معضل اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان‌ بوشهر، امام جمعه برازجان در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با گرامیداشت اعیاد ماه شعبان به بر برنامه‌ریزی برای ماه مبارک رمضان تاکید کرد و اظهار داشت: مسلمانان باید برای ضیافت رمضان آماده شوند که در این راستا تقویت تقوا در نهاد مسلمانان امر مهم و ضروری است.

حجت‌الاسلام حسن مصلح به دهه تکریم مساجد در آستانه ماه مبارک رمضان پرداخت و افزود: دهه پایانی شعبان به عنوان  دهه تکریم و بهداشت مساجد نام‌گذاری شده که در این راستا باید اقدامات لازم انجام گیرد.

وی با اشاره به آغاز به کار مجلس پنجم خبرگان رهبری و مجلس دهم شورای اسلامی خاطر نشان کرد: خدمات ارزنده نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در راستای تحقق اهداف نظام و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی قابل تقدیر است.

امام جمعه برازجان  با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه رسالت نمایندگان مجلس خبرگان رهبری افزود: واکنش انقلابی در برابر نقشه‌های بدخواهان، منش جهادی در اندیشه و هوشیاری در برابر نفوذ بیگانگان امر مهم و ضروری است.

وی با تاکید بر خنثی شددن ترفندهای دشمنان گفت: باید مراقب بود و همه نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان با هوشیاری خنثی شود و باید در برابر این توطئه دشمنان که با جنگ نرم اجرایی می‌شود ایستاد.

خطیب نماز جمعه برازجان با بیان اینکه، نفوذ به معنی تغییر در باورهای مردم است تصریح کرد: مراقبت در برابر نفوذ دشمنان به معنی قطع ارتباط با جهان نیست بلکه مراقبت در برابر نفوذ به معنی شناخت تحرکات دشمن است.

مصلح با بیان اینکه مجلس خبرگان در انتخاب رئیس و هیئت رئیسه بهترین افراد را انتخاب  کرد گفت: با توجه به انتخاب شایسته آیت‌الله جنتی به عنوان رئیس مجلس خبرگان، امید است که مجلس خبرگان رهبری، انقلابی و ولایی و بصیر و دشمن‌ستیز باشد.

وی با بیان اینکه جهاد کبیر مساوی است با ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن  است افزود: جنگ ایران با استکبار  که جنگ نامتقارن محسوب می‌شود هر اراده‌ای که غلبه کرد پیروز است که در این راستا مقاومت نکردن در برابر استکبار جهانی سبب اسیر در دام آنها می‌شود.

خطیب نماز جمعه عسلویه: سربازان گمنام بازوان توانمند نظام اسلامی هستند

امام جمعه عسلویه در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه جهاد کبیر به معنای ایستادگی در مقابل استکبار و عدم تبعیت از مشرکان و کفار است اظهار داشت: بر این اساس باید با لحن محکم در برابر آنان ایستاد و نباید در برابر دشمن کوتاه آمد.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد  با بیان اینکه مقاومت در برابر مشرکان در همه عرصه‌ها است تصریح کرد: مجاهدان عرصه جهاد اکبر در میدان‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در مقابل دشمن محکم می‌ایستند و بدون تردید، مقابله با نفوذی‌ها جهاد کبیر است.

وی با بیان اینکه بعضی‌ها از روی نادانی یا عدم دلسوزی برای انقلاب و نظام در برابر دشمن کوتاه می‌آیند تصریح کرد: این در حالیست که موضع مسئولان در جمهوری اسلامی باید انقلابی باشد و انقلابی فکر کند و انقلابی عمل کند.

امام جمعه عسلویه از خدمات ارزنده  سربازان گمنام امام زمان (عج)  قدردانی کرد و گفت:سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات بازوان توانمند نظام اسلامی هستند و شب و روز برای ایجاد امنیت تلاش می‌کنند.

هاشمی‌نژاد انتخاب آیت‌الله جنتی به عنوان رئیس مجلس خبرگان را انتخاب شایسته‌ای دانست و افزود: با این انتخاب دشمنان نا امید شدند چراکه این شخصیت بزرگوار 18 سال شاگرد حضرت امام (ره) بودند و مشی و رفتار و اخلاقیات امام (ره) در وجودشان تبلور یافته است.

خطیب نماز جمعه خورموج:  مسئولان بر بازار نظارت کامل داشته باشند

امام جمعه خورموج در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به  مهم‌ترین مشکل در شهرستان دشتی اظهار داشت: مهم‌ترین مشکلی که در شهرستان دشتی وجود دارد بیکاری جوانان جویای کار است که امیدوارم نماینده جدید شهرستان دشتی نسبت به حل این مشکل و جذب جوانان فارغ‌التحصیل کرده اشتغال تلاش کنند.

  وی تاکید کرد: یکی از مهمترین نیازهای جامعه و جوانان از نظر اعتقادی و تربیتی مهدویت و مباحث آن است که باید به آنها پرداخته شود.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح بابیان اینکه شرم و حیا، فقط به بشر اختصاص دارد افزود: متأسفانه شاهد کم‌رنگ شدن حجب و حیا و شرم در بین دختران و پسران هستیم و در برخی مواقع شاهد پوشش لباس توسط زنانی هستیم که آداب مسلمانی را رعایت نمی‌کنند.

مصلح با بیان اینکه قرآن برای نفس انسانی، عزت و کرامت قائل است تصریح کرد: با بی شرمی و فقدان حیا این امر دچار خدشه جبران‌ناپذیر می‌شود زن عفیف و باحیا زنی است که خود را می‌پوشاند.

امام‌جمعه خورموج با اشاره به نکوداشت مساجد و حسینیه‌ها در دو هفته مانده به ماه مبارک رمضان تأکید کرد: هرچند هیئت امنا و بانیان مساجد شهرستان همیشه مساجد که مقدس‌ترین و بهترین جایگاه اقامه نماز هستند را تمیز نگه می‌دارند شایسته است مساجد و حسینیه‌ها را برای ایام ماه مبارک رمضان غبارروبی و گردافشانی کنند.

وی ضمن تأکید بر نظارت و اشراف کامل مسئولان بر بازار بیان کرد: در وهله نخست بازاریان با رعایت انصاف کالا و مواد غذایی را به مردم عرضه کنند و مسئولان نیز بر بازار نظارت کامل داشته باشند.

مصلح از برگزاری مراسم نیمه شعبان در دشتی تقدیر و خاطرنشان کرد: برنامه‌های معنوی باید دارای محتوا باشد زیرا ما دنبال این نیستیم که فقط وقت افراد را پرکنیم گر چه بنا است در شادی اهل‌بیت شاد باشیم می‌شود برنامه شاد را برگزار کرد و حدود و مرزها را رعایت کرد.

امام جمعه خورموج از افزایش برگزاری کنسرت‌های موسیقی در شهرستان دشتی انتقاد کرد و افزود: به بهانه‌های مختلف شاهد برگزاری کنسرت‌هایی با عناوین مختلف در سطح شهر خورموج هستیم.

مصلح تصریح کرد: ما کار نداریم در دیگر شهرستان‌ها چه برنامه‌ای اجرا می‌شود اما با توجه به اعتقادات سنتی و مذهبی مردم فهیم، متدین که دارای سوابق درخشان تاریخی است این اقدامات زیبنده نیست.

خطیب نماز جمعه دیلم: مسئولان باید مقابل دشمنان غیرقابل نفوذ باشند

امام جمعه دیلم در خطبه‌های نماز جمعه این شهر به آغاز بکار مجلس دهم از فردا شنبه اشاره کرد و اظهار داشت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن توجه به عزت ملی به دنبال حل مشکلات اقتصادی مردم باشند.

حجت‌الاسلام سید ابوالحسن حسینی بوشهری افزود: نمایندگان مجلس باید در راه تحقق اقتصاد مقاومتی و پیشرفت علم و فناوری کوشا بوده و ضمن پرهیز از تجمل‌گرایی و اشرافی‌گری برای ریشه کنی این معضل اقدام کنند.

خطیب نماز جمعه دیلم با تقدیر از تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: نمایندگان جدید در واقع هر یک نماینده مصالح نظام مقدس به شمار رفته و در هر شرایطی نیز باید در خدمت مردم و اسلام باشند.

وی انتخاب آیت‌الله جنتی را به عنوان رئیس مجلس خبرگان بسیار شایسته دانست و گفت: هفته گذشته مجلس خبرگان رهبری دور جدید فعالیت خود را آغاز کرد و با انتخاب آیت الله جنتی در راس این مجلس دلهای متدین جهان را آرامشی دیگر داد.

امام جمعه دیلم بیان کرد: مردم با انتخاب خبرگان ولایتمدار، انقلابی و بصیر، دشمن را مانند همیشه ناامید کردند و آغاز مجلس خبرگان رهبری در این دوره نیز با فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی همراه بود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد از افزایش برگزاری کنسرت‌های موسیقی/پرهیز مسئولان از تجمل‌گرایی و اشرافی‌گری» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.