ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خانواده شهدای مدافع حرم به «شیرمرد دجیل» ادای احترام کردند

شهید سید جاسم نوری، از شهدای مدافع حرم خوزستان جمعی از خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم خوزستان، با حضور در گلزار شهدای اهواز به «شیرمرد دجیل» ادای احترام کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، جمعی از خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم خوزستان، با حضور در گلزار شهدای اهواز به «شیرمرد دجیل» ادای احترام کردند.

در این برنامه که به مناسبت فرا رسیدن نخستین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام شهید سید جاسم نوری برگزار شد خانواده شهدای مدافع حرم خوزستان یاد این شهید را گرامی داشتند.

خانواده شهید سید مهدی موسوی، نخستین شهید مدافع حرم خوزستان و اهواز از جمله پدر و برادر این شهید در گلزار شهدای اهواز یاد شهید نوری را گرامی داشتند.

همچنین خانواده شهید عبدالکریم اصل‌غوابش، از شهدای مدافع حرم کوی ابوذر (حصیرآباد) اهواز نیز با حضور بر مزار شهید سید جاسم نوری به مقام شامخ «شیرمرد دجیل» ادای احترام کردند.

خانواده شهید حمیدرضا فاطمی‌اطهر (حمید ممبینی) و جمعی از دوستان و بستگان این شهید نیز با ادای احترام به شیرمرد دجیل آیاتی از کلام الله مجید را برای شادی روحش قرائت کردند.

فرزندان و خانواده شهید جبار عراقی از شهدای مدافع حرم شهرستان کارون نیز با حضور در گلزار شهدای اهواز خانواده شهید سید جاسم نوری را مورد تقفد قرار دادند.

خانواده شهید فرشاد حسونی زاده نیز با حضور بر مزار شهید سید جاسم نوری ضمن ادای احترام به این شهید با خانواده «شیرمرد دجیل» دیدار کردند.

برادر شهید حبیب جنت مکان نیز در نخستین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام شهید سید جاسم نوری بر مزار این شهید مدافع حرم حضور یافت.

همچنین خانواده شهید حسن حزباوی، نخستین شهید مدافع حرم کوت عبدالله نیز در گلزار شهدای اهواز به مقام شامخ شهید سید جاسم نوری ادای احترام کردند.

شهید سید جاسم نوری شهید به عنوان آخرین فرزند خانواده سید جابر در پانزدهمین روز از اسفند ماه سال 1346 هجری شمسی در حمیدیه خوزستان پای به عرصه گیتی نهاد.

این شهید والامقام در روز پنج شنبه هفتم خرداد ماه سال 1394 هجری خورشیدی، در شهر الرمادی عراق مجروح شد و پس از انتقال به بیمارستان در مدینه الطب بغداد به شهادت رسید.

پیکر مطهر شهید نوری به کربلای معلا منتقل و با حضور اقشار مختلف مردم و رزمندگان عراقی و زائران ایرانی در بین الحرمین تشییع شد و پس از آن به ایران انتقال یافت.

پیکر شهید نوری پس از انتقال به ایران در روز یکشنبه 10 خرداد ماه 1394 به حمیدیه برده شد و مردم حمیدیه با این شهید وداع کردند و بعد از آن نیز در اهواز با حضور اقشار مختلف مردم، رزمندگان عراقی و یمنی تشییع و بنا به وصیتش، در پایین مزار شهید مدافع حرم حبیب جنت مکان در قطعه 2 گلزار شهدای اهواز آرام گرفت.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.