ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تمهیدات لازم برای تسریع در ثبت جهانی غار کرفتو انجام شود

به گزارش خبرنگار مهر، جمعی از فعالان فرهنگی کردستان در حاشیه برگزاری اولین همایش ملی کرفتو با امضای طوماری از دکتر سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواستند تمهیدات  و تصمیمات لازم را برای تسریع در ثبت جهانی غار کرفتو اتخاذ کند.

در متن اولیه این طومار با اشاره به جذابیت های جهانی کرفتو، آمده است: استان کردستان با وجود جذابیت های بسیار طبیعی و تاریخی همچنان در مسیر واقعی و به حق خود قرار نگرفته است و امیدواریم ثبت جهانی غار کرفتو به این امر کمک کند.

همایش ملی غار کرفتو، صبح روز پنج شنبه با حضور مسئولان، پژوهشگران و محققان، در شهرستان دیواندره آغاز شد، این همایش به منظور کمک به شناخت، معرفی و ثبت جهانی غار کرفتو عنوان شده است.

غار کرفتو یکی از جاذبه های تاریخی استان کردستان است که عنوان بزرگترین غار دستکن ایران و اولین آپارتمان مسکونی جهان را داراست،این غار در 67 کیلومتری شمال غربی شهر دیوان دره واقع شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.