ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نمازجمعه قرارگاه فرهنگی نظام است/ نماز دستورالعمل رسیدن به خدا

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسن پیرچه عصر آدینه در خلال همایش استانی «نماز جمعه، قرارگاه فرهنگی» به میزبانی سالن اجتماعات معلم میامی، ضمن بیان اینکه مقام معظم رهبری به برپایی و اهمیت نماز جمعه در جامعه تاکید فراوانی دارند، ابراز داشت: نهادهای فرهنگی می بایست نمازجمعه را قرار گاهی فرهنگی بدانند چرا که نامگذاری این فریضه سیاسی عبادی از سوی رهبر معظم انقلاب به این عنوان، خط مشی ما را در قبال نماز جمعه مشخص می کند.

وی با اشاره به اینکه اجرای برنامه های فرهنگی در سطح هر شهرستان نیازمند تعامل دستگاه های فرهنگی است، افزود: ما باید نقشه راهی برای مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن داشته باشیم و تشکیل شورای فرماندهی برای تقویت قرارگاه های فرهنگی مانند نماز جمعه با توجه به نیاز جامعه یکی از مورادی است که باید مدنظر قرار دهیم.

نماز دستورالعمل رسیدن به خداست

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان با بیان اینکه دستورالعمل های متعددی برای رسیدن به خدا توسط ائمه اطهار(ع) ارائه شده است، گفت: برپایی نماز در کنار تلاوت قرآن از مهترین این دستورالعمل ها است که با اشاعه آن می توانیم برابر حربه های دشمن ایستادگی کنیم.

پیرچه با اشاره به اینکه ائمه جمعه در خط مقدم مبارزه عرصه فرهنگی قرار دارند، افزود: خط فکری اسلام با بیان خطیب نماز جمعه برای مبارزه با استکبار انجام می شود و این افراد عهده دار اهداف پیامبران و حامل علوم آل محمد(ص) هستند چرا که توحید باوری را در بین مردم ترویج می دهند.

وی ادامه داد: پیامبران و ائمه اطهار(ع) برای نیاز مردم جامعه نسخه های عملی فراوانی تجویز کرده اند که مهمترین آنها ترویج فرایض الهی است و در میان این فرایض نیز نماز جمعه به مثابه سنگر تعلیم و تربیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان، یکی از مشکلات فکری امروز جهان اسلام را داعش و تفکر آن دانست و گفت: امروز می بایست در نماز جمعه تفکر تنفر از داعش تبیین و جامعه برای جهاد کبیر مد نظر مقام معظم رهبری آماده شوند تا بتوانیم برای روشن کردن شبهات پیرامون اسلام ناب محمدی و ترویج تفکر جهادی موفق عمل کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.