ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پایش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در زهک انجام می شود

مرتضی ذولفقاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت :  به منظور پایش بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اداره دامپزشکی این شهرستان با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زهک به صورت مستمر از چاه نیمه ها و روستاهای اطراف آن که به سبب خشک شدن تالاب هامون زیستگاه مصنوعی پرندگان مهاجر شده است بازدید می نمایند.

وی افزود : در این بازدید ها وجود تلفات غیر عادی و همچنین سلامت پرندگان مهاجر مورد پایش قرار می گیرد تا در صورت مشاهده موارد غیر عادی اقدامات لازم صورت پذیرد.

وی گفت: آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان جزء بیماری های مشترک واگیر و خطرناک بین انسان و پرندگان اعم از اهلی و وحشی است و  بعضا در سایر پستانداران نیز مشاهده می شود.

ذولفقاری تصریح کرد: جهت جلوگیری از انتشار  این بیماری در بین جمعیت های حساس ضروری است از مصرف گوشت و تخم مرغ پرنده آلوده خودداری شود و در صورت مشاهده هرگونه تلفات مشکوک پرندگان، خصوصا پرندگان مهاجر ضمن اجتناب از هرگونه تماس با پرنده بیمار مراتب را به اداره دامپزشکی شهرستان اعلام و یا از طریق سامانه 1512 اطلاع رسانی نمایند .

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.