پایش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در زهک انجام می شود

مرتضی ذولفقاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت :  به منظور پایش بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اداره دامپزشکی این شهرستان با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زهک به صورت مستمر از چاه نیمه ها و روستاهای اطراف آن که به سبب خشک شدن تالاب هامون زیستگاه مصنوعی پرندگان مهاجر شده است بازدید می نمایند.

وی افزود : در این بازدید ها وجود تلفات غیر عادی و همچنین سلامت پرندگان مهاجر مورد پایش قرار می گیرد تا در صورت مشاهده موارد غیر عادی اقدامات لازم صورت پذیرد.

وی گفت: آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان جزء بیماری های مشترک واگیر و خطرناک بین انسان و پرندگان اعم از اهلی و وحشی است و  بعضا در سایر پستانداران نیز مشاهده می شود.

ذولفقاری تصریح کرد: جهت جلوگیری از انتشار  این بیماری در بین جمعیت های حساس ضروری است از مصرف گوشت و تخم مرغ پرنده آلوده خودداری شود و در صورت مشاهده هرگونه تلفات مشکوک پرندگان، خصوصا پرندگان مهاجر ضمن اجتناب از هرگونه تماس با پرنده بیمار مراتب را به اداره دامپزشکی شهرستان اعلام و یا از طریق سامانه 1512 اطلاع رسانی نمایند .

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پایش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در زهک انجام می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.