ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگزاری همایش بین المللی معرفی عالمان بزرگ اصفهان

به گزارش خبرنگار مهر، احمد سالک ظهر جمعه در جشنواره «اینجا سرزمین من است» در شهر محمدآباد جرقویه اظهار داشت: برگزاری همایشی بین المللی برای تجلیل و معرفی عالمان بزرگ استان اصفهان در سطح جهانی یک ضرورت است که باید هرچه زودتر مقدمات برگزاری چنین همایشی فراهم شود.

وی بیان داشت: اصفهان شهر فرهیخته و علما بزرگی است که شاید بسیاری از این علما هنوز برای بسیاری ناشناس مانده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس، در خصوص جشنواره اینجا سرزمین من است، نیز اضافه کرد: این جشنواره توانسته شور و هیجان را در بین شوراها و شهرداری‌ها ایجاد کند.

وی با بیان اینکه خروجی این جشنواره باید معرفت و علم باشد، افزود: میدان جشنواره فرصتی برای تعالی استان اصفهان است.

شهردار محمدآباد نیز در این جشنواره هدف از برگزاری جشنواره اینجا سرزمین من است را شناساندن محمدآباد به مردم ایران و نیز استفاده از نیروی انسانی این منطقه در جهت توسعه پایدار عنوان کرد.

نصر اصفهانی از ارسال ۳۵۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره سخن گفت و گفت: ما باید از حوزه گردشگری در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است، به نحو احسن بهره وری کنیم.

وی بیان داشت: در این مراسم که با حضور آحاد مردم شهر محمدآباد برگزار شده بود، برخی آیین‌ها و صنایع دستی مردم در قالب برپایی غرفه هایی برای عموم به نمایش درآمد همچنین در فواصلی از برنامه، قطعه «محمدآباد» که آثار و فرهیختگان این شهر را به مخاطبان معرفی می‌کرد با صدای حسام سارنج پخش شد.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.