برگزاری همایش بین المللی معرفی عالمان بزرگ اصفهان

به گزارش خبرنگار مهر، احمد سالک ظهر جمعه در جشنواره «اینجا سرزمین من است» در شهر محمدآباد جرقویه اظهار داشت: برگزاری همایشی بین المللی برای تجلیل و معرفی عالمان بزرگ استان اصفهان در سطح جهانی یک ضرورت است که باید هرچه زودتر مقدمات برگزاری چنین همایشی فراهم شود.

وی بیان داشت: اصفهان شهر فرهیخته و علما بزرگی است که شاید بسیاری از این علما هنوز برای بسیاری ناشناس مانده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس، در خصوص جشنواره اینجا سرزمین من است، نیز اضافه کرد: این جشنواره توانسته شور و هیجان را در بین شوراها و شهرداری‌ها ایجاد کند.

وی با بیان اینکه خروجی این جشنواره باید معرفت و علم باشد، افزود: میدان جشنواره فرصتی برای تعالی استان اصفهان است.

شهردار محمدآباد نیز در این جشنواره هدف از برگزاری جشنواره اینجا سرزمین من است را شناساندن محمدآباد به مردم ایران و نیز استفاده از نیروی انسانی این منطقه در جهت توسعه پایدار عنوان کرد.

نصر اصفهانی از ارسال ۳۵۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره سخن گفت و گفت: ما باید از حوزه گردشگری در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است، به نحو احسن بهره وری کنیم.

وی بیان داشت: در این مراسم که با حضور آحاد مردم شهر محمدآباد برگزار شده بود، برخی آیین‌ها و صنایع دستی مردم در قالب برپایی غرفه هایی برای عموم به نمایش درآمد همچنین در فواصلی از برنامه، قطعه «محمدآباد» که آثار و فرهیختگان این شهر را به مخاطبان معرفی می‌کرد با صدای حسام سارنج پخش شد.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری همایش بین المللی معرفی عالمان بزرگ اصفهان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.