ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خصوصی‌سازی؛ ضربه مهلک بر پیکره آموزش ایران

حسن سبحانی
حسن سبحانی، استاد اقتصاد دانشگاه تهران و صاحبنظر علوم اقتصادی، «خصوصی‌سازی مدارس» را اشتباه مهلک دولتها عنوان کرد و افزود: این اشتباه مدارس را از یک جایگاه مقدس به مکانی که مادیات در آن حرف اول را می‌زند تبدیل کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسن سبحانی، استاد اقتصاد و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در کانال تگرامیش نوشت:

خصوصی‌سازی آموزش، مهلک ترین ضربات را بر کیفیت نظام آموزشی ایران وارد ساخت و مدارس دولتی را به مثابه مؤسسات دست چندمی معرفی کرد که فقط کسانی که حتی با قرض هم نمی‌توانند هزینه‌های مدارس خصوصی را تأمین کنند، ناچارند در آنها تحصیل کنند. در نتیجه میزان «پول» در نظام آموزشی و پژوهشی کشور تعیین کننده اندازه کیفیت و امید به موفقیت در کنکور شد. اکنون که سالها از آن خطای استراتژیک در مورد ترویج «آموزش پولی» می‌گذرد هیچ‌کس تردید ندارد، که اکثریت قریب به اتفاق به مدرسه نه به چشم جایگاه مقدسی که در آن دانش‌آموز تربیت می‌شود،که به‌عنوان مکانی که در آن مادیات حرف اول را برای ورود می‌زند می‌نگرند و از مدارس دولتی هم اصولاً انتظار کارآمدی ندارند . پرورش هم، اگر موضوعیت داشته باشد عمدتاً در مدارس پولی جستجو می‌شود.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خصوصی‌سازی؛ ضربه مهلک بر پیکره آموزش ایران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.