405 میلیارد تومان تسهیلات برای احیاء واحدهای تولیدی و صنعتی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

داریوش دیودیده
رئیس سازمان صنعت، معدن و نجارت کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۴۰۵ میلیارد تومان تسهیلات برای احیای تولید در بنگاه‌های تولیدی و صنعتی خبر داد و گفت : ۵۲۹ واحد صنعتی و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد جهت دریافت تسهیلات در بهین‌یاب ثبت‌نام کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، داریوش دیودیده ظهر امروز در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در یک هفته اخیر حدود 30 طرح به بانک معرفی و انعقاد قرارداد شد و تسهیلات مورد نیاز برای فعالیت این طرح‌ها نیز توسط بانک پرداخت شد.

وی خواستار همکاری بیشتر بانک‎های عامل برای پرداخت تسهیلات به طرح‌های تولیدی و اشتغالزا شد و افزود: طرح‌های کشاورزی به دلیل ساختار مطلوب در صورت پرداخت تسهیلات لازم در کمترین زمان ممکن بازدهی دارند که انتظار می‌رود بانک‎ها نسبت به بخش کشاورزی نیز نگاه‌ ویژه‌ای داشته باشند.

دیودیده ابراز کرد: رونق تولید از مهم‌ترین اهداف تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کهگیلویه و بویراحمد بوده و طرح‌هایی که در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام می‌کنند پس از بررسی توسط کارشناسان اداره صنعت و معدن، در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مطرح و تعیین تکلیف می‌شوند.

وی از اختصاص 405 میلیارد تومان تسهیلات از محل تسهیلات رونق برای احیای تولید در بنگاه‌های تولیدی و صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ خبر داد و افزود: 529 واحد صنعتی و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد جهت دریافت تسهیلات رونق در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با توجه به برنامه‌‌ریزی‎های انجام شده این تهسیلات اختصاص یافته باید تا 15 مهرماه به واحدهای مشکل‎دار پرداخت و بعد از آن فعالیت نظارتی بانک و سایر دستگاه‌های متولی بر روند اجرای فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی انجام شود.

دیویده افزود: تاکنون 16 نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در این استان برگزار شده که 79 طرح مشکل دار مطرح شده و 194 مصوبه داشته است و از این تعداد مصوبه 108 مورد اجرا و 86 مورد نیز در دست اجرا است.

انتهای پیام/

 

 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «405 میلیارد تومان تسهیلات برای احیاء واحدهای تولیدی و صنعتی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.