ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

غرویان: حضور فیزیکی هاشمی در جلسات جامعه روحانیت ضرورتی ندارد/ پر کردن صندلی های جامعه روحانیت موضوع اصلی نیست!

یک استاد دانشگاه و حوزه معتقد است که هاشمی رفسنجانی یکی از سرمایه های ملی کشورمان است و عدم شرکت در جلسات جامعه روحانیت ضروری نیست و دیگران در هرحال باید از ایشان استفاده کنند. به گزارش نامه نیوز، مدت هاست گمانه زنی های فراوانی حول عدم شرکت سران نظام مانند هاشمی،ناطق و روحانی در جلسات جامعه روحانیت به گوش می رسد. اتفاقی که می توان به دلایل مختلف مانند مشغله،دلخوری یا گزینه دیگر باشد. اما در همین راستا، آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگویی، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه برخی رسانه‌های مدعی پیوستن 6 عضو جدید به جامعه روحانیت به‌‌جای آقایان هاشمی‌رفسنجانی، ناطق‌نوری و روحانی شده‌اند، گفت: چنین چیزی صحت ندارد، اینکه آنها در جلسات جامعه حضور ندارند به خودشان مربوط می‌شود؛ منتهی اینکه چرا آنها در جلسات شرکت نمی‌کنند براساس میل خودشان است. برای اطلاع از دلایل عدم حضور این بزرگان در میان جامعه روحانیت به سراغ آیت الله غرویان رفتیم.

آیت‌الله محسن غرویان در گفت‌وگو با نامه نیوز در خصوص جلسات جامعه روحانیت مبارز و عدم شرکت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این جلسات گفت: آیت‌الله هاشمی فردی فراجناحی است و حضور فیزیکی ایشان در جلسات جامعه نیز ضرورتی ندارد.

وی ادامه داد: ایشان هر دیدگاهی که داشته باشند بیان می‌کنند و سعی دارند تا وحدت را در میان همه جریان‌‌ها اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا برقرار کند.

هاشمی رفسنجانی هیچ جایگزینی ندارد

غرویان با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی نگاهی ملی دارد، تصریح کرد:ایشان هیچ‌گاه نگاه خود را محدود به جناح خاصی نمی‌کند و این جناح‌ و احزاب هستند که باید از وی نهایت استفاده را ببرند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه هاشمی و روحانی جایگزینی ندارند، خاطرنشان کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که ریاست مجمع را برعهده دارد و آقای روحانی نیز ریاست قوه مجریه، این افراد در جامعه جایگزنی ندارند و اگر فقط می‌خواهند صندلی‌ها را پر کنند بحث چیز دیگری است.

وی ادامه داد: ایشان دوست دارند همواره نقش موثری را ایفا کنند و مکان نیز مهم نیست.آن چیزی که مهم بوده تشکیل جلسه است و افراد باید سعی کنند از سرمایه‌های ملی مانند آیت‌الله هاشمی استفاده کنند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.