ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سد نهب در قزوین با ۵۴ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی روز جمعه در هنگام بازدید استاندار قزوین از سد مخزنی نهب با ارائه گزارشی از روند ساخت این سد گفت: سد نهب در راستای مهار آبهای سطحی، تغذیه مصنوعی دشت و آبیاری حدود ۸ هزار هکتار از اراضی پایین دست احداث می شود.

وی افزود: سد نهب علاوه بر اینکه در مهار آب و حوزه کشاورزی کاربرد دارد می تواند در بخش گردشگری نیز آثار مفیدی برای استان داشته باشد.

معاون امور عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد:هم اکنون دو سد نهب و بالاخانلو در استان در حال احداث است که سد نهب با ۵۴ درصد و سد بالاخانلو با ۲۳ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت و اجراست.

وی یادآورشد: اعتبار لازم برای ساخت این سد بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان است که تاکنون بیش از ۸۰ میلیارد تومان برای ساخت این سد هزینه شده است.

حبیبی اظهارداشت: تقاضای حمایت مالی و تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل و بهره برداری از این سد از جمله مهمترین اولویت ها در سفر ریاست جمهوری و هیئت وزیران به استان است که می تواند در روند احداث و بهره برداری از این سد تسریع کند.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.