ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

2 میلیارد دلار محصولات کشاورزی از کشور صادر شد/افزایش 12 درصدی صادرات محصولات کشاورزی ایران

رکنی
معاون دام و طیور وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به میزان صادرات محصولات کشاورزی کشور در پنج‌ماهه نخست امسال گفت: در این مدت حدود ۲ میلیارد دلار از این محصولات به دیگر کشورها صادرشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دامغان، حسن رکنی عصر امروز در همایش تخصصی توسعه کشاورزی استان سمنان در دانشگاه علمی کاربردی حضرت رسول اکرم (ص) دامغان اظهار داشت: ازنظر وزنی نیز در این مدت 2 میلیون تن محصولات کشاورزی و دامی از کشورمان صادرشده است.

وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم همواره به فکر توسعه صادرات محصولات کشاورزی بوده است تصریح کرد: میزان صادرات این محصولات از کشور در پنج‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، 12 درصد ازنظر وزنی افزایش داشته است.

معاون دام و طیور وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به سهم تولیدات دام و طیور از میزان صادرات کشور در پنج‌ماهه نخست امسال افزود: در این مدت 16.7 درصد از میزان صادرات کشور ازنظر وزنی مربوط به محصولات دام و طیور بوده است.

رکنی با اشاره به ارزش‌افزوده بالای محصولات دامی نسبت به محصولات زراعی برای توسعه صادرات تصریح کرد: 28.3 درصد از ارزش ریالی محصولات بخش کشاورزی صادرشده به دیگر کشورها در پنج‌ماهه نخست امسال نیز سهم دام و طیور بوده است.

وی بابیان اینکه در سال گذشته 80 میلیارد دلار محصولات کشاورزی به کشور واردشده است از صادرات هشت میلیارد دلاری این محصولات در این مدت خبر داد.

معاون دام و طیور وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه تنها مقدار بسیار کمی از مرغ تولیدی در کشور به صادرات اختصاص می‌یابد بر لزوم توجه مرغداران به توسعه صادرات این محصول پروتئینی و رعایت استانداردهای لازم در تولید مرغ گوشتی مانند سایز و... تأکید و تصریح کرد: تنها 300 هزار تن از حدود 200 میلیون تن گوشت تولیدی مرغ کشور صادر می‌شود که این رقم باید افزایش یابد.

رکنی با اشاره به وضعیت تولید لبنیات در کشور، از صادرات محصولات لبنی جمهوری اسلامی ایران به بیش از 30 کشور دنیا خبر داد و گفت: باید میزان صادرات محصولات لبنی کشور نیز افزایش یابد.

وی با بابیان اینکه تنها 600 هزار تن از 9 میلیون و 600 هزار تن شیر تولیدی در کشور به صادرات اختصاص دارد تصریح کرد: یک‌هشتم دام‌های کشور، حدود نیمی از شیر تولیدی در کشور را تولید می‌کنند.

معاون دام و طیور وزیر جهاد کشاورزی خطاب به استاندار نجف که در این نشست حاضرشده است؛ از همکاری خوب ایران و عراق در مبادلات تجاری محصولات کشاورزی خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا سطح این مراودات افزایش یابد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.