ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دلایل بروز چالش در تامین اجتماعی/ تبعات مدیریت سالهای۸۴ تا ۹۲

دکتر سید تقی نوربخش در گفتگو با خبرنگار مهر، به منابع مالی سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: در سال ۹۲، دولت یازدهم سازمان تامین اجتماعی را با ۵ هزار کسری بودجه تحویل گرفت.

وی با اعلام اینکه از سال ۵۴ تا ۸۴، یک میلیون و ۲۰۰ مستمری بگیر اصلی داشتیم، افزود: این تعداد از سال ۸۴ تا ۹۲ به دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسیده است.

نوربخش با اشاره به تصویب قوانین و تکالیفی که در منابع سازمان تامین اجتماعی لحاظ نشده بود، گفت: از سال ۵۴ تا ۸۴ کل بدهی سازمان ۴۲۰۰ میلیارد تومان بود اما در سال های ۸۴ تا ۹۲ به ۵۹ هزار میلیارد تومان رسید.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با عنوان این مطلب که در سال ۸۰ کل بدهی دولت به این سازمان ۲۴۰۰ میلیارد تومان بود، افزود: الان بالغ بر ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.