ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هدر رفت ۶.۳ درصد تولید ناخالص داخلی کشور در تصادفات

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سید تیمور حسینی با اشاره به اینکه جایگاه حمل و نقل در اقتصاد شهری یک جایگاه ویژه و حساس است، گفت: امروز اغلب شهرهای پیشرو و توسعه‌یافته جهان درصدد هوشمندسازی سیستم‌های حمل و نقل خود هستند که این مساله چالش هایی همچون ترافیک، آلودگی هوا و ... را تا حدود قابل توجهی برطرف ساخته است.

وی با بیان اینکه سالانه بیش از ۶.۳ درصد از تولید ناخالص داخلی به ازای خسارت ها و آسیب های تصادفات از بین می‌رود، افزود: مشکل اساسی در ترافیک کلان‌شهرهای بزرگ بی‌نظمی است که منجر به آلودگی هوا، آلودگی صوتی و حتی آلودگی دیداری می شود و مصرف سوخت را نیز تا حدود زیادی افزایش می دهد.

حسینی با تاکید بر اینکه مهمترین رسالت پلیس راهنمایی و رانندگی نظم بخشی به این حوزه است، گفت: از طریق این نظم‌بخشی به ترافیک می توان به اهداف اقتصاد شهری نیز نائل آمد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ همچنین با تاکید بر اینکه خوشبختانه طی یک دهه گذشته اتفاقات بسیار خوبی در حمل و نقل شهری تهران صورت گرفته است و استفاده از قابلیت های (ITS) Intelligent transportation systems افزایش یافته است، گفت: البته تا رسیدن به حد مطلوب و شرایط ایده‌آل فاصله بسیاری وجود دارد ولی تفکری که بر مجموعه مدیریت شهری تهران و پلیس حاکم است آینده روشنی را در این زمینه رقم زده است.

حسینی همچنین به اهمیت حرکت به سوی الگوی «شهر فردا» در کلانشهرهای کشور نیز اشاره کرد و گفت: تا چندسال پیش شهر های فردا را شهرهایی با بشقاب پرنده ها و فناوری‌های پیشرفته تصور می‌کردیم اما امروز مشخص شده است که شهر فردا برآمده از هویت عمیق تاریخی هر جامعه ای است و از این رو بدون توجه به هویت فرهنگی شهرها نمی‌توان فرداهای روشنی نیز برای این مناطق در نظر گرفت.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ همچنین به اهمیت استفاده از ظرفیت انجمن‌های علمی به ویژه انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در بهبود شرایط ترافیکی شهر تهران اشاره کرد و گفت: با توجه به توسعه امور پژوهشی در پلیس راهور تهران فرصت های همکاری بیش از گذشته فراهم شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هدر رفت ۶.۳ درصد تولید ناخالص داخلی کشور در تصادفات» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.