ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تعیین وضعیت استخدامی شهرداران خاتمه خدمت یافته با تصویب لایحه استخدامی شهرداریها در مجلس

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: در صورت تصویب لایحه استخدامی شهرداری ها در مجلس شورای اسلامی ضمن ایجاد شفافیت در این حوزه، امکان تعیین وضعیت استخدامی بیش از صد هزار نفر از کارکنان خدوم شهرداری های سراسر کشور و تعداد زیادی از شهرداران خاتمه خدمت یافته فراهم خواهد شد.

به گزارش ایسنا،محمد حسن‌آبادی با بیان مطلب فوق در جمع معاونین برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کلانشهرها در رشت یکی از ریشه های چالش‌های پیش روی شهرداری‌ها در حوزه اداری و استخدامی را وجود قوانین ناسخ و منسوخ در این حوزه طی شصت سال گذشته برشمرد.

وی ابراز امیدواری نمود که با تصویب لایحه استخدامی شهرداری ها که در 17 مردادماه سال جاری با امضای رئیس جمهوری تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است، زمینه ‌ساماندهی وضعیت استخدامی شهرداران و کارکنان شهرداری‌ها فراهم خواهد شود.

وی تصریح کرد: بدترین وضعیت برای اداره شهرداری ها، اتخاذ سیاست یک بام و دو هوا و حرکت در فضای عدم شفافیت است که به برخی افراد اجازه می دهد تا از فضای ایجاد شده برای اقدامات غیر قانونی استفاده نمایند.

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین گفت: شهرداری تهران از حیث مقررات اداری و استخدامی، مشمول آیین نامه مصوب 1358 شورای انقلاب و از حیث مقررات پرداخت حقوق و دستمزد مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت است.

حسن‌آبادی افزود: شهرداری تهران با بیان این دلیل که این شهرداری را با توجه به تنوع و پیچیدگی وظایف نمی توان با مقررات سی و پنج سال پیش اداره نمود، از اجرای مقررات اداری و استخدامی مصوب سال 1358 سرباز می زند.

وی افزود: به عنوان مثال در اجرای ماده 7 آیین نامه یادشده هرگونه بکارگیری نیروی انسانی در شهرداری تهران از طریق آزمون و مسابقه امکان پذیر است که در سنوات گذشته برای بکارگیری نیروی انسانی هیچ آزمونی برگزار نشده است و نیروی انسانی مورد نیاز شهرداری بعضا از طریق شرکت های تامین نیروی انسانی وابسته و به طرق خارج از فضای رقابتی بکارگرفته شده اند.

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، حسن آبادی اضافه کرد: این در حالی است که شهرداری تهران با هرگونه تغییر در حوزه اداری و استخدامی کارکنان شهرداری ها مخالف بوده و علی رغم ایراداتی که به مقررات قانونی فعلی وارد می‌کنند از لایحه‌ای که اخیرا توسط دولت برای ساماندهی وضعیت بیش از 300 هزار نفر از کارکنان شهرداری ها وضع شده، انتقاد کرده و مخالف تصویب آن در مجلس شورای اسلامی می باشد.


انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.