ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عزت‌الهی: عنوان جوان‌ترین بازیکن برایم افتخار است

عزت‌الهی: عنوان جوان‌ترین بازیکن برایم افتخار است

کاپ/ هافبک ایرانی روستوف روسیه گفت: سردار در هفته های آخر خیلی خوب گلزنی کرد و گل های حساسی هم برای تیم زد. این باعث شد که محبوبیت او بین هواداران چند برابر شود.
سعید عزت اللهی، جوانترین بازیکن لیست نهایی کی‌روش که با داشتن 19 سال سن توانسته چند فصلی را در فوتبال اروپا پشت سر بگذارد، به آینده تیم ملی بسیار امیدوار است. این بازیکن جوان که همراه با روستوف عنوان نایب قهرمانی لیگ روسیه را به دست آورد، حالا در اردوی تیم ملی حاضر شده و باید تا چند روز دیگر راهی اروپا شود. خبرنگار کاپ با سعید عزت اللهی به گفت و گو نشسته که متن آن را در ادامه می خوانید:
* از باشگاه روستوف آغاز کنیم که یک فصل کاملا رویایی را سپری کرد.
بله، همینطور است. شاید هیچ کس فکر نمی کرد تیمی که فصل گذشته در آستانه سقوط بود، این فصل تا هفته آخر برای قهرمانی تلاش کند. به نظرم یک اتفاق فوق العاده رخ داد و توانستیم تا هفته آخر امیدمان را برای قهرمانی حفظ کنیم. با این نتیجه می توانیم فصل بعدی در لیگ قهرمانان اروپا حاضر شویم و آنجا نیز می توانیم حرف های زیادی برای گفتن داشته باشیم. همین نتیجه نیز دست کمی از قهرمانی نداشت.
*‌ با اینکه به تو بازی نرسید اما سردار آزمون نقش ویژه ای در موفقیت روستوف در هفته های پایانی داشت؟
سردار در هفته های آخر خیلی خوب گلزنی کرد و گل های حساسی هم برای تیم زد. این باعث شد که محبوبیت او بین هواداران چند برابر شود. کادرفنی و بازیکنان دیگر نیز او را تحسین می کردند و من هم از این اتفاق خیلی خوشحالم. امیدوارم سردار در سالهای آینده موفق تر از این هم باشد.
* امروز در حاشیه تمرین تیم ملی گفتی نیم فصل با روستوف قرارداد داری؟!
بله، نیم فصل قرارداد دارم چون فقط در نیم فصل دوم همراه با تیم بودم. در نیم فصل اول به خاطر مشکلاتی که برای صدور ای تی سی من پیش آمد، فقط در تمرینات حاضر بودم و آن جزو قراردادم حساب نشده بود.
* با این وضعیت احتمالا قراردادت را تمدید می کنی؟
هنوز چیزی مشخص نیست. من تا ژانویه 2017 قرارداد دارم و اگر بخواهم یک فصل دیگر بمانم، قطعا باید قراردادم را تمدید کنم. سرمربی روستوف به من اعتقاد دارد و با نظر او جذب تیم شدم. به هر حال بازی نکردن من در نیم فصل اول باعث شد تا نتوانم در نیم فصل دوم بازی کنم. با این حال همین که در کنار تیم بودم، تجربه های زیادی را به من اضافه کرد. خودم شخصا دوست دارم بمانم و فصل بعد در لیگ قهرمانان اروپا در روستوف بازی کنم.
* از روستوف بگذریم و به تیم ملی برسیم. وضعیت چطور است؟
تیم ملی با جوانانی که کی روش دعوت می کند، کاملا چهره جدیدی به خود گرفته و مشخص است که بهترین ها دعوت می شوند. مثل همیشه شرایط اردو خوب است و بازیکنان همه با انگیزه به دنبال اثبات خود به سرمربی هستند. فعلا که اردوی ما در تهران تمام شد و چند روز دیگر سفری به اروپا خواهیم داشت.
*‌ به عنوان جوانترین بازیکن در لیست نهایی کی روش قرار گرفتی؟
خدا را شکر می کنم که توانستم اعتماد کی روش جلب کنم. اینکه جوانترین بازیکن در لیست تیم ملی هستم،‌ برایم افتخار است. به هر حال بازیکنان جوان دیگری هم در کنار من هستند که تلاش می کنند.
* 2 بازی مقدونیه و قرقیزستان را چطور می بینی؟
قطعا بازی با مقدونیه یک آزمون دشوار و کاملا جدی است. برخلاف اینکه برخی فکر می کنند این تیم چندان نامدار و قوی نیست اما آنها روبروی تیمهای بزرگ اروپا بازی می کنند و سبک بازیشان اروپایی است. اینکه ما در خارج از خانه بازی می کنیم، شرایط را سخت تر می کند اما یک تجربه بسیار خوب است. امیدوارم از این 2 بازی بهره لازم را ببریم.
* این روزها صحبت های زیادی درباره کمبودهای تیم ملی می شود، تو شرایط را برای صعود به جام جهانی مساعد می بینی؟
خیلی نمی خواهم در این شرایط درباره امکانات حرف بزنم. می دانم که مسئولان به ویژه آقای تاج که تازه سر کار آمدند، تلاش خود را انجام می دهند. به هر حال تیم ملی باید بهترین امکانات را داشته باشد و ما هم تلاش خود را در زمین می کنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم.
* نگفتی به صعود به جام جهانی امیدوار هستی؟
بله، قطعا امیدوار هستیم و برای همین تلاش می کنیم. با تجربه و دانشی که کی روش دارد، مطمئنا می توانیم در برابر حریفان برنده شویم. به هر حال کار سختی در پیش داریم و امیدوارم تا زمان شروع بازیها همه چیز فراهم شود.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.