ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

5 نقطه قوت بزرگ اتلتیکو مادرید مقابل رئال

5 نقطه قوت بزرگ اتلتیکو مادرید مقابل رئال

ورزش 3/ فینال تمام مادریدی لیگ قهرمانان برای دومین بار در سه فصل اخیر فردا در میلان تکرار خواهد شد و اتلتیکو در تلاش است تا ناکامی دو سال پیش در لیسبون را در سن سیرو جبران کند.
رئال یا اتلتیکو؟ کدام تیم قهرمان خواهد شد؟ اتلتیکو به اولین افتخار خود در لیگ قهرمانان دست پیدا می کند یا رئال یازدهمین قهرمانی خود را کسب خواهد کرد؟
شاگردان سیمئونه با وجود اینکه در دو سال اخیر نتایج بهتری نسبت به رئال در بازی های رودررو کسب کرده اند، فردا شانس اول پیروزی نیستند اما روخی بلانکوس ها نقاط قوتی دارند که می توانند با استفاده از آنها به شاگردان زیدان ضربه لازم را بزنند:
1- بازیکنان اتلتیکو بیشتر از رئالی ها می دوند. این اولین نقطه قوت اتلتیکو نسبت به رئال است. در 12 دیداری که اتلتیکو در لیگ قهرمانان این فصل برگزار کرده، میزان دوندگی بازیکنانش 1410582 کیلومتر یعنی متوسط 117.5 کیلومتر دوندگی در هر بازی بوده است. این آمار را با رئال مقایسه کنید، 1291240 کیلومتر، متوسط 107.6 کیلومتر در هر بازی. اختلاف 119342 کیلومتری در میزان دوندگی دو تیم قابل توجه است.
2- عدم وابستگی خاص به یک یا دو بازیکن. رئال در لیگ قهرمانان این فصل تابدینجا 27 گل به ثمر رسانده که 16 تایش را رونالدو وارد دروازه حریفان کرده است. به عبارتی 59 درصد گل های رئال را رونالدو زده؛ در حالیکه از 16 گل اتلتیکو، تنها 7 گل توسط مهاجم اول این تیم "گریزمان" به ثمر رسیده و در گل ها بیشتری، بازیکنان دیگر نقش ایفا کرده اند. این عدم وابستگی در اتلتیکو، نقطه قوتی برایش محسوب می شود.
3- اتلتیکو امسال از حیث توپ ربایی برتر از رئال مادرید عمل کرده است. بازیکنان اتلتیکو 902 بار توپ را از بازیکنان حریف گرفته اند یعنی متوسط 75 توپ ربایی در هر بازی اما این آمار در رئال مادرید 802 در 12 بازی و متوسط 66.83 توپ ربایی در هر بازی است. کافی است در میانه زمین توپ را به اتلتیکو تقدیم کنید تا بلافاصله یک ضد حمله خطرناک روی دروازه شما ترتیب داده شود.
4- اتلتیکو تیمی جنگنده تر از رئال مادرید است. بازیکنان این تیم در 12 بازی لیگ قهرمانان، 141 بار روی بازیکنان حریف مرتکب خطا شده اند که در رئال این آمار 124 خطا است. شاید این یک آمار منفی محسوب شود ولی نشان می دهد که بازیکنان اتلتیکو در زمین، جنگنده تر و سخت گیرتر از رئالی ها هستند. بازیکنان اتلتیکو به بازی هایی که نیاز به توان بدنی بالایی دارند، عادت کرده اند.
5- اتلتیکو نسبت به رئال، فشار کمتری روی خود حس می کند. این تیم هرگز فاتح لیگ قهرمانان نشده و در واقع چیزی برای از دست دادن ندارد. در شرط بندی ها هم رئال شانس اول قهرمانی است. اتلتیکو برابر بارسا و بایرن به خوبی نشان داد که می تواند از فشار بالایی که روی حریف وجود دارد به نفع خود استفاده کند.
در سوی دیگر، رئال مادرید نمی خواهد فصل را بدون جام تمام کند و قصد دارد پاسخ خوبی به دابل بارسا بدهد. زیدان هم برای اثبات شایستگی هایش و ماندن روی نیمکت رئال برای فصل بعد، نیاز مبرم به پیروزی در فینال فردا و کسب قهرمانی دارد؛ در حالیکه هیچکدام این فشارها روی اتلتیکو وجود ندارد. نکته مثبتی دیگر برای شاگردان سیمئونه.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.