ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایجادشرکتهای دانش بنیان و توسعه مراکزرشد از اهداف دانشگاه آزاد است

ابراهیم واشقانی فراهانی در حاشیه سمپوزیوم بین المللی نانوتکنولوژی که طی دو روز گذشته در دانشگاه آزاد نجف آباد برگزار شد، در گفتگو با ایرنا افزود: دراجرای ای رویکرد 85 مرکز رشد و 712 واحد فناور و شرکت دانش بنیان تاسیس وراه اندازی شده است.
وی گفت: بر اساس برنامه توسعه این دانشگاه تا پایان سال 96 تعداد مراکز رشد باید به 150 و تعداد واحد های فناور و شرکت های دانش بنیان به 800 شرکت فعال برسد.
وی خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از نظر انتشار مقاله در کشور جایگاه نخست را به خود اختصاص داده و در ارزیابی های پایگاه تامسون رویترز دانشگاه آزاد اسلامی برترین دانشگاه ایران و در جهان رتبه 187 را کسب کرده است.
واشقانی فراهانی افزود: ثبت اختراعات از دیگر مباحثی است که دانشگاه آزاد اسلامی بر آن تاکید دارد و یکی از برون داد های علمی دانشگاه خلق دانش فنی است و مسیر خلق دانش فنی از حوزه ثبت اختراع عبور می کند.
وی گفت: یکی از سیاست های اصلی ما حمایت از ثبت اختراع های ملی و بین المللی است که در همین راستا اداره ثبت اختراعات در اداره کل گسترش علم و فناوری تاسیس شده است و پیگیر آن هستیم که متناسب با رشد تعداد مقالات، اختراعات بیشتری را به ثبت برسانیم.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از تصویب پژوهشگاه مرکزی توسط هیات امنای این دانشگاه خبر داد و گفت: این پژوهشگاه از مراکز پژوهشی برتر دانشگاه و به صورت مجازی تشکیل شده است.
دکتر واشقانی در پایان به کسب 9 عنوان برتر واحد نجف آباد در جشنواره فرهیختگان اشاره کرد و خاطر نشان کرد: واحد جامع مستقل نجف آباد یکی از واحدهای پیشتاز ما در عرصه تولید علم، فناوری و مقاله است.
شهرستان نجف آباد در 30کیلو متری غرب اصفهان قرار دارد
غ -ک / 1339


انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.