ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تصویب یک فوریت طرحی برای تعیین تکلیف وضعیت استخدامی جانبازان بالای 30 سال خدمت

صحن مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی درجلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) به یک فوریت طرحی برای تعیین تکلیف وضعیت استخدامی جانبازان بالای 30 سال خدمت رای دادند.

به گزارش ایسنا، یک فوریت طرح اصلاح بند الف ماده 103 قانون مدیریت خدمات کشوری در جلسه علنی صبح امروز مجلس مطرح شد.

در این طرح پیش بینی شده که مشمولان قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران که از احتساب یک مقطع تحصیلی والاتر برخوردارند بتوانند تا 35 سال خدمت کنند.

سید کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا که به عنوان یکی از طراحان این طرح سخن می‌گفت: با اشاره به در پیش داشتن هفته دفاع مقدس اظهار کرد:‌ طبق قانون جانبازانی که کاندیدای انتخابات مجلس شوند، جانبازی و ایثارگری‌شان یک مقطع تحصیلی برای آنها محسوب می‌شود. این در حالی است که کارمندان ادارات دولتی از استفاده از این مزایا محروم هستند.

وی افزود: در سال 92 بر اساس رای دیوان عدالت اداری محدودیتی برای جانبازان ایجاد شد که آنها نمی‌توانند از مزایای لازم برخوردار شوند. این در حالی است که تعداد ایثارگران و جانبازان در دستگاه‌های دولتی بسیار کم است.

حسن لطفی نماینده رزن در مخالفت با فوریت این طرح گفت که باید با حذف تبصره‌های ماده 103 امکان جذب نیروهای نخبه را فراهم کنیم.

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان نیز در موافقت با فوریت این طرح گفت: بعضی از دستگاههای دولتی شروع به برکناری بازنشستگان کرده‌اند چرا که طبق قانون نمی‌توانند به آنها پرداختی داشته باشند لذا مجلس به فوریت این طرح رای دهد تا بتوانیم یک دست مریزاد برای جانبازان بگیریم.

در ادامه یک فوریت این طرح به رای مجلس گذاشته شد که نمایندگان با123 رای موافقف 39  رای مخالف و 13 رای ممتنع از مجموع 230 نماینده حاضر به آن رای دادند.

به گزارش ایسنا در صورت تصویب نهایی  امکان ادامه خدمت جانبازان تا 35 سال نیز وجود خواهد داشت.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.