ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تعیین سقف حقوق برای مدیران و مقامات/‌‌پرداخت حقوق‌ها از طریق وزارت ‌اقتصاد/برخورد نهادهای نظارتی با حقوق‌های ناعادلانه

روح الله حضرت پور
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: در پی رسیدگی به موضوع فیش‌های نجومی طرح ساماندهی دریافتی مقامات و مدیران کشور در کمیسیون اصل ۹۰ تصویب شد.

روح الله حضرت پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به مصوبات امروز جلسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در جلسه امروز طرح یک فوریتی ساماندهی دریافتی مقامات و مدیران کشور و لزوم استرداد دریافتی‌های مازاد تصویب و به صحن علنی فرستاده شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در قالب این طرح تصمیم گرفته شد در راستای عمل به فرامین مقام معظم رهبری درباره مدیریت پرداختی‌های کشور، برای مدیران و مقامات کشوری سقف حقوق تعیین شود.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در همین جلسه مقرر شد همه پرداختی‌های کشور به صورت متمرکز از وزارت امور اقتصادی و دارایی پرداخت شود.

وی گفت: در صورت پرداخت از سوی وزارت اقتصاد و دارایی می‌توان امیدوار بود که نظارت کافی به پرداختی‌ها وجود داشته باشد و از پراکندگی پرداختی‌ها جلوگیری شود.

حضرت‌پور گفت: مجلس با جدیت به دنبال ساماندهی و نظارت دقیق به حقوق‌های مدیران و مقامات کشور است.

وی افزود: در این طرح که در 10 ماده جمع‌بندی و تصویب شده خلاء‌های قانونی در خصوص حقوق و مزایای دریافتی مدیران رفع و تمهیدات لازم برای مقصرین در پرداخت حقوق‌های غیرمتعارف و برخورد با نهادهای نظارتی کم‌کار اندیشیده شده است.

حضرت پور گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف شده تا سامانه‌ای را برای ثبت دریافتی‌های مدیران و مسئولان در هر سه قوه، اعم از حقوق، پاداش و امثالهم را راه‌اندازی کند تا شفافیت لازم در مورد حقوق‌های دریافتی مدیران را در کشور شاهد باشیم.

به گفته وی این طرح در نخستین هفته کاری پس از تعطیلات تابستانی به صحن مجلس ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.