چالش مرگ و زندگی در آثار فوگارد

چالش مرگ و زندگی در آثار فوگارد فرهنگ > تئاتر - نشست تخصصی «چالش مرگ و زندگی در آثار متأخر آثول فوگارد» روز جمعه هفتم خرداد از ساعت 16 با حضور مهلا صالحی مترجم آثار فوگارد و عطاالله کوپال ویراستار این آثار در محل مدرسه تئاتر و تماشاخانه سه‌نقطه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مدرسه تئاتر و تماشاخانه سه‌نقطه، نام فوگارد در ایران غالباً با آثار معروفش که قبل از سقوط رسمی نظام تبعیض نژادی نوشته، مطرح بوده است.

آثاری چون «سلام، خداحافظ» ، «بوسمن و لنا» ، «سی‌زوئه بانسی مرده است» و یا «جاده‌ای به‌سوی کعبه».در نشستی تخصصی که با عنوان « چالش مرگ و زندگی در آثار متأخر آثول فوگارد » به وسیله «پژوهشکده‌ی هنرهای دراماتیکِ کارگاه نوآوران ادبیات» و با همکاری «مدرسه تئاتر و تماشاخانه سه نقطه» برگزار می شود، نمایشنامه‌هایی که فوگارد از سال 2000 به بعد نوشته است از جمله: «غم‌ها و شادی‌ها» (2001) ، «ویکتوری» (2007) ، «بازگشت به خانه» (2009 - این نمایشنامه دنباله‌ای است بر نمایشنامه‌ی دیگری از او به نام «آواز دهکده» نوشته‌ی 1996) ، «لوکوموتیوران»      ( 2010) و «سایه‌ی مرغ مگس‌خوار» (2014). بررسی می شود.

این آثار همگی به فارسی ترجمه شده‌اند و در نشست پژوهشی نوآوران ادبیات به نقد و بررسی نمایشنامه‌های اخیر فوگارد می‌پردازند.

آثول فوگارد نمایشنامه‌نویس آفریقای جنوبی، متولد 1932 سفید پوستی است که تمام عمر خویش را صرف مبارزه با تبعیض نژادی کرده و حتی پس از پایان رسمی و قانونی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی، در آغاز دهه‌ی 1990 نیز دست از مبارزه برای رفع بیکاری، گرسنگی، فقر و تبهکاری و ستیز با بیماری‌های مهلکی همچون ایدز برنداشته است و این مبارزه را هم‌اکنون نیز ادامه می‌دهد.

۵۷۵۷

کلید واژه ها: تئاتر - ادبیات -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چالش مرگ و زندگی در آثار فوگارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.