ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چالش مرگ و زندگی در آثار فوگارد

چالش مرگ و زندگی در آثار فوگارد فرهنگ > تئاتر - نشست تخصصی «چالش مرگ و زندگی در آثار متأخر آثول فوگارد» روز جمعه هفتم خرداد از ساعت 16 با حضور مهلا صالحی مترجم آثار فوگارد و عطاالله کوپال ویراستار این آثار در محل مدرسه تئاتر و تماشاخانه سه‌نقطه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مدرسه تئاتر و تماشاخانه سه‌نقطه، نام فوگارد در ایران غالباً با آثار معروفش که قبل از سقوط رسمی نظام تبعیض نژادی نوشته، مطرح بوده است.

آثاری چون «سلام، خداحافظ» ، «بوسمن و لنا» ، «سی‌زوئه بانسی مرده است» و یا «جاده‌ای به‌سوی کعبه».در نشستی تخصصی که با عنوان « چالش مرگ و زندگی در آثار متأخر آثول فوگارد » به وسیله «پژوهشکده‌ی هنرهای دراماتیکِ کارگاه نوآوران ادبیات» و با همکاری «مدرسه تئاتر و تماشاخانه سه نقطه» برگزار می شود، نمایشنامه‌هایی که فوگارد از سال 2000 به بعد نوشته است از جمله: «غم‌ها و شادی‌ها» (2001) ، «ویکتوری» (2007) ، «بازگشت به خانه» (2009 - این نمایشنامه دنباله‌ای است بر نمایشنامه‌ی دیگری از او به نام «آواز دهکده» نوشته‌ی 1996) ، «لوکوموتیوران»      ( 2010) و «سایه‌ی مرغ مگس‌خوار» (2014). بررسی می شود.

این آثار همگی به فارسی ترجمه شده‌اند و در نشست پژوهشی نوآوران ادبیات به نقد و بررسی نمایشنامه‌های اخیر فوگارد می‌پردازند.

آثول فوگارد نمایشنامه‌نویس آفریقای جنوبی، متولد 1932 سفید پوستی است که تمام عمر خویش را صرف مبارزه با تبعیض نژادی کرده و حتی پس از پایان رسمی و قانونی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی، در آغاز دهه‌ی 1990 نیز دست از مبارزه برای رفع بیکاری، گرسنگی، فقر و تبهکاری و ستیز با بیماری‌های مهلکی همچون ایدز برنداشته است و این مبارزه را هم‌اکنون نیز ادامه می‌دهد.

۵۷۵۷

کلید واژه ها: تئاتر - ادبیات -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.