ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حقه‌های بدافزاری مایکروسافت

به گزارش گرداب، در پیام یادشده به‌جای تشویق کاربران به مهاجرت به ویندوز 10 زمانی برای بارگذاری ویندوز یادشده مشخص‌شده و درصورتی‌که کاربران پنجره یادشده را بدون مطالعه متن نوشته‌شده ببندند فرایند بارگذاری ویندوز در زمان اعلام‌شده شروع می‌شود.
فشردن علامت ضربدر قرمز در پنجره‌های ویندوز از سال‌ها قبل به معنای لغو عملیات در حال انجام بوده، اما حالا مایکروسافت با سوءاستفاده از این پیش‌فرض ذهنی کاربران آن‌ها را به نصب اجباری ویندوز 10 وادار کرده است.
مایکروسافت پس از تشدید حملات اعلام کرده کاربران می‌توانند به‌طور دستی بارگذاری برنامه‌ریزی‌شده ویندوز 10 را لغو کنند، ولی این اعلام هم از حجم انتقادات نکاسته است.
کارشناسان مختلف این اقدام مایکروسافت را حقه‌ای کثیف توصیف کرده و برخی هم می‌گویند این کار یادآور روش‌هایی است که برخی هکرها و ویروس نویسان از آن برای نفوذ بدافزارها و کدهای مخرب استفاده می‌کنند.

[ منبع این خبر سایت گرداب-امنیت-سایبری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت گرداب-امنیت-سایبری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.