ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرقت آفریقایی از بانک‌های ژاپنی

به گزارش گرداب، امروزه مهاجمان با هدف قرار دادن کاربران و استفاده از حملات فیشینگ در مقیاس کوچک و توسط نرم‌افزارهای مخرب، موفق به سرقت پول از بانک‌ها می‌شوند. به تازگی برخی هکرها موفق به  سرقت 13 میلیون دلار معادل 1.44 میلیارد یِن از بانک‌ها و مؤسسات ژاپنی شدند. این اقدام مهاجمان سایبری در زمان کمتر از سه ساعت صورت گرفت.
بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ژاپنی، گروهی از مجرمان با استفاده از کارت‌های اعتباری جعلی که حاوی اطلاعات به سرقت رفته بانک‌های آفریقای جنوبی بود موفق به سرقت پول از خودپردازهای ژاپنی شدند. در این میان پلیس ژاپن با کمک اینترپل شروع به بررسی تصاویر دوربین‌های امنیتی برای یافتن مهاجمان پرداخته است.
دستگاه‌های خودپرداز قربانی در شهرهای Aichi، Fukuoka، Kanagawa، Osaka و Tokyo قرار داشتند که مهاجمان موفق به سرقت از 1400 خودپرداز شدند.
محققان امنیتی بر این باورند که سال 2016 به‌عنوان یکی از سال‌های تهدید آمیز در بخش بانکی به شمار می‌رود. در بخش بانکداری و مؤسسات مالی مجرمان موفق به سرقت میلیون‌ها اطلاعات محرمانه از بانک‌های بین‌الملل شده‌اند.
از اطلاعات به سرقت رفته مشابه می‌توان به انتشار اطلاعات بانک ملی قطر و بانک مرکزی بنگلادش اشاره کرد.

[ منبع این خبر سایت گرداب-امنیت-سایبری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت گرداب-امنیت-سایبری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.