ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طعمه‌گذاری هکرها برای مسافران ریو

به گزارش گرداب، حملات فیشینگ بر بستر ایمیل، روزانه در حال افزایش است و کاربران بسیاری را در سراسر دنیا، قربانی می‌کند. ایمیل‌هایی که گهگاه با جعل عناوین یا استفاده از اسامی جذاب و فریبنده، کاربر را اغوا کرده و تنها یک کلیک کاربر برای دانلود محتوای آلوده ایمیل، راه را برای نفوذ هکرها باز می‌کند. معمولاً این هکرها، از برنامه‌های کلی که به صورت جهانی رخ می‌دهد، برای گسترش دامنه حملات خود استفاده می‌کنند. آخرین موردی هم که زمینه را برای فعالیت هکرها فراهم کرده، المپیک 2016 برزیل است.
هکرها، با سوءاستفاده از بازاریابی‌های تبلیغاتی مربوط به المپیک 2016 برزیل، قربانیان خود را به دام می‌اندازند و حملات فیشینگ را روی اهداف خود اجرایی می‌کنند. خرید دامنه‌های "Rio” و "rio2016”، یکی از شگردهای رایجی است که هکرها برای پیشبرد حملات خود، در آستانه المپیک از آن‌ها استفاده می‌کنند. هکرها، ایمیل‌هایی را با محتوای جعلی پیروزی بلیت بخت‌آزمایی برای شرکت در المپیک، به قربانیان خود ارسال می‌کنند.
 این ایمیل‌ها، حاوی فایل‌های پی‌دی‌اف یا ورد آلوده به بدافزار هستند و به نوعی طراحی شده‌اند که کاربر قربانی، به‌سختی می‌تواند اصل بودن یا جعلی بودن آن‌ها را تشخیص دهد. همچنین در برخی موارد، وبگاه‌های جعلی خاصی نیز برای فروش بلیت‌های المپیک طراحی شده است که هکرها با ورود به آن‌ها و کلیک کردن بر روی تبلیغات، به بدافزار آلوده می‌شوند.

[ منبع این خبر سایت گرداب-امنیت-سایبری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت گرداب-امنیت-سایبری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.