ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر ارتباطات: سالانه 170 هزار فارغ التحصیل آی سی تی داریم

وزیر ارتباطات: سالانه 170 هزار فارغ التحصیل آی سی تی داریم فناوری اطلاعات > ارتباطات - ایسنا نوشت: وزیر ارتباطات با اشاره به سهم 17 درصدی فارغ‌التحصیلان در حوزه ICT گفت: در کشور سالانه 170 تا 180 هزار فارغ‌التحصیل در حوزه IT داریم و طبق بررسی‌های جهانی، IT حوزه‌ای است که می‌توان با سرمایه‌گذاری کم در آن شغل ایجاد کرد بنابراین این وظیفه ملی است که برای جوانان ایجاد شغل می‌کند.

واعظی افزود: در حال حاضر هیچ روستای بالای 10 خانوار وجود ندارد که تلفن نداشته باشد و بسیاری از روستاهای زیر 10 خانوار هم تلفن دارند و ما تلاش کردیم خدمات اینترنتی را نیز به روستاها بیاوریم و برای ارتباطات و باقی مزایا و خدماتی که هموطنان در روستاها باید داشته باشند، نیز تلاش کردیم.

واعظی با بیان این‌که پست بانک، بانک تخصصی ICT کشور برای ایجاد اشتغال و رونق در این بخش است، اظهار کرد: با موافقت وزارت اقتصاد و دارایی، پست بانک، بانک عامل وزارتخانه و شرکت‌های زیرمجموعه شد تا به عنوان بانک تخصصی بخش ICT قرار گیرد.

وی با تاکید بر رضایت مشتری بر مشتری‌مداری و تعامل بیان کرد: در چند ماه اخیر در ایران این اشتیاق ایجاد شده که افراد در حوزه ICT سرمایه‌گذاری کنند و کسی که می‌تواند نقش مهم تعیین‌کننده در این زمینه ایفا کند پست بانک است که باید بخش داخلی و بخش بین‌المللی خود را فعال کند تا زمینه‌ی سرمایه‌گذاری ایجاد شود.

واعظی همچنین به وام وجوه اداره شده اشاره کرد و افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سالانه وام وجوه اداره شده از طریق پست بانک به شرکت‌های دانش‌بنیان می‌پردازد و همچنین در زمینه‌ی نیروی انسانی در بانک نیروی جوانی داریم که سرمایه‌ محسوب می‌شود و باید به این نیرو آموزش و انگیزه تزریق شود.


5656

 

کلید واژه ها: محمود واعظی - وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.