ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اروپا تحریم‌های نفتی و مالی علیه کره شمالی وضع کرد

کره شمالی15 اتحادیه اروپا تحریم‌های تجاری و ممنوعیت سفر برای مقام‌های کره شمالی را در واکنش به آزمایش اخیر هسته‌ای و پرتاب موشک، افزایش داده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که شورای امنیت سازمان ملل در پاسخ به آزمایش های موشکی و هسته ای کره شمالی، تحریمهای سختگیرانه تری را علیه پیونگ یانگ اعمال کرده، اتحادیه اروپا نیز روز گذشته تحریمهای تجاری بیشتری را علیه این کشور وضع کرده است.

پیونگ یانگ از فروش هرگونه کالاهای لوکس و محصولات نفتی به اتحادیه اروپا منع شده است. کشورهای اروپایی از این پس نمی توانند در بخش معدن، پالایشگاه و صنایع شیمیایی کره شمالی سرمایه گذاری کنند.

با توجه به اینکه اقدامات کره شمالی تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین المللی به شمار می رود، اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است تا تدابیر محدودکننده علیه پیونگ یانگ را تشدید کند.

تحریمهای جدید اتحادیه اروپا شامل توقیف دارایی ها و ممنوعیت سفر برای 16 شهروند دیگر کره شمالی است. با اعمال این تحریمها بیش از 66 فرد و 42 شرکت کره شمالی از سوی اتحادیه اروپا تحریم می شوند.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا طی سال های اخیر بارها تحریمها علیه کره شمالی را افزایش داده اند. کشورهای اروپایی همچنین اجازه صادرات فلزات و تسلیحاتی را که در سامانه های موشک بالستیک استفاده می شود، به کره شمالی ندارند و فروش طلا، جواهرات و کالاهای لوکس به کره شمالی نیز ممنوع شده است.

شورای امنیت در ماه مارس تحریمهای جدیدی را علیه کره شمالی وضع کرده است.

کره شمالی 6 ژانویه چهارمین آزمایش هسته ای خود را انجام داده و در ماه فوریه نیز یک ماهواره را با استفاده از موشک بالستیک به فضا پرتاب کرده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.