ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نصرالله: جوانان مقاومت دغدغه امت اسلام را دارند

سید حسن نصرالله لبنان دبیر کل حزب‌الله لبنان در یکی از جلسات داخلی فرهنگی این حزب گفت که جوانان حزب‌الله تفکراتی در سطح امت داشته و هم و غم امت را دنبال می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روزنامه الاخبار لبنان در شماره امروز خود بخش‌هایی از سخنرانی داخلی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در جلسه با اعضای فعال جمعیت کشافة الامام المهدی به مناسبت سی و یکمین سالروز تأسیس این جمعیت را منتشر کرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در این سخنرانی تأکید کرد که تصمیم دارد اقدامات سختی را علیه عناصر حزب الله که به صورت بی‌هدف در مناسبت های مختلف تیر هوایی شلیک می کنند، در دستور کار قرار دهد. وی گفت که عجیب نیست که اگر بخشی از حزب الله در فلان منطقه منحل شود، و این موضوع به علت شلیک تیر هوایی در رسانه ها اعلام شود. مشکل تیراندازی مشکلی خفت‌بار و ننگی بزرگ است.

تیراندازی هوایی در مناسبت های مختلف رسمی زشت و خطرناک در میان تمامی گروه های لبنانی است که حزب الله لبنان از چند سال پیش اقدامات فرهنگی زیادی را در خصوص مقابله با این روند در دستور کار خود قرار داده است.

وی با ابراز خشم و ناامیدی خود از تیراندازی‌های هوایی در مناسبت‌های مختلف به ویژه در روزهای اخیر که به قربانی شدن چندین نفر منتهی شده است، اقدام دفتر دبیر کل حزب‌الله لبنان در گذشته را یادآور شد که تصمیم گرفت یکی از شعبه‌های حزب‌الله در منطقه بیروت را منحل اعلام کند، تنها به این علت که به تعهدات خود در زمینه جلوگیری از تیراندازی‌های هوایی پایبند نبودند.

وی ضمن تأکید بر فرهنگ‌سازی در این زمینه تصریح کرد که این موضوع بسیار بد و حرام بوده و گاهی اوقات تا حد قتل نیز می‌رسد. دیگر سخن گفتن در این رابطه کافی نیست، و اقداماتی برای جلوگیری از آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.

نصرالله در این سخنرانی که با حضور صدها تن از شخصیت‌ها و کادر جمعیت کشافة الامام المهدی برگزار شد ، از نقش و اهمیت این جمعیت در ایجاد جامعه‌ای مقاوم و رسالت محور ستایش کرد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان در رابطه با انتخابات شورای شهر نیز گفت که حزب الله هرگز با شعار تکلیف دینی کسی را به انتخابات دعوت نکرد، جوانان و زنان و مردان حزب‌الله تفکراتی در سطح امت داشته و هم و غم امت را دنبال می کنند.

وی بر اهمیت اقدامات حزبی در انتخابات تأکید کرد و با توجه به تجربه اخیر حزب‌الله لبنان گفت: ما در بیشتر مناطق که وارد انتخابات شدیم، میزان چالش بین خانواده‌های معروف بسیار کمتر از مناطق و شهرهایی شد که ما وارد انتخابات نشده بودیم. تعداد بسیار اندکی از مردم در زمان ورود ما به انتخابات با هم تنش پیدا کردند.

سید حسن نصرالله بر اهمیت کنار گذاشتن تعصبات خانوادگی و شهری در انتخابات تأکید کرده و گفت که باید بر شایسته سالاری افراد منتخب و امانت‌داری و قدرت آنها برای حفظ اموال عمومی مردم تمرکز شود.

دبیر کل حزب‌الله لبنان بخش بیشتر سخنرانی خود را در مسائل دینی مرتبط با ولادت امام مهدی (عج ) و مسائل سازماندهی مرتبط با فعالیت‌های حزب‌الله و مؤسسات وابسته به آن اختصاص داد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.