ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بحرینی‌ها در حمایت از شیخ علی سلمان تظاهرات کردند

شیخ علی سلمان شهروندان بحرینی برای اعلام همبستگی با شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت وفاق ملی اسلامی این کشور بار دیگر تظاهرات کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، دو روز مانده به اعلام حکم شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین، شهروندان بحرینی در حمایت از این رهبر معارض بار دیگر تظاهرات کردند.

شهروندان بحرینی در این تظاهرات که بعد از نماز جمعه امروز برگزار شد، خواستار آزادی زندانیان سیاسی و در رأس آنها رهبران معارض شدند.

آنها در حالی که تصاویر شیخ علی سلمان را همراه داشتند، شعارهایی علیه رژیم آل خلیفه سر دادند و بر ضرورت آغاز گفتگوهای سیاسی که کشورشان را از بحران نجات می دهد، تاکید کردند.

تظاهرات کنندگان بحرینی، بر تغییر حکومت از خودکامه و قبلیه ای به حکومت مردم بر مردم تاکید کردند و خواستار رفع تبعیض علیه مردم شدند.

شهروندان بحرینی همچنین با سر دادن شعارهایی، هدف قرار دادن روحانیان به دلایل سیاسی و صدور احکام سنگین علیه آنها را محکوم کردند.

دادگاه تجدید نظر شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت معارض الوفاق بحرین روز 24 فروردین برگزار شد و دادگاه صدور حکم نهایی را به 30 ماه می  (10 خرداد) موکول کرد.

رژیم  آل خلیفه اوایل تیرماه سال گذشته ، شیخ علی سلمان را به اتهام واهی تحریک مردم بحرین برای تغییر نظام حاکم در این کشور با توسل به زور، به 4 سال زندان محکوم کرد.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته‌های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.