ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اولاند: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خبر بدی برای اقتصاد جهان خواهد بود

اولاند رئیس جمهور فرانسه گفت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می تواند خبر بدی برای اقتصاد جهانی باشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه امروز جمعه در سخنانی تاکید کرد: البته فرانسه در جایگاهی نیست که بگوید انگلیس چه کاری باید انجام دهد ولی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خبر بدی برای اقتصاد جهان خواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: از نظر اقتصادی، این خبر بدی خواهد بود، خبر بدی برای پادشاهی متحد و همین طور جهان، نه فقط اروپا.

اولاند گفت: خروج از اتحادیه اروپا موجب تشدید خروج سرمایه و نقل مکان برخی فعالیت ها خواهد شد و این به نفع انگلیس و حتی اروپا نخواهد بود.

برخی نظرسنجی ها نشان می دهد که رشد اقتصادی مهمترین مساله مورد نظر رای دهندگان انگلیسی خواهد بود. طرفداران خروج از اتحادیه اروپا بر این باورند که خروج انگلیس از این اتحادیه موجب تقویت رشد اقتصادی خواهد شد و ادامه عضویت در اتحادیه اروپا موجب رکود اقتصادی و افزایش سطح ورود مهاجران خارجی می شود.

حامیان خروج از اتحادیه اروپا بر این باورند که بخش مالی بریتانیا خارج از اتحادیه اروپا با رشد و رونق بیشتری روبرو خواهد شد و قادر خواهد بود تا مذاکرات جدیدی را با سایر کشورهای عضو بازار متحد اروپا انجام دهد.

مردم انگلیس قرار است در همه پرسی 23 ژوئن یعنی 3 تیرماه در خصوص ادامه عضویت 43 ساله این کشور در اتحادیه اروپا تصمیم گیری کنند.

انتهای پیام/

 


 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.