ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خزانه‌داری آمریکا همچنان مانع تجارت ایران بر پایه دلار می‌شود

خزانه داری آمریکا با وجود ادعاهای وزیر خارجه آمریکا درباره عدم ممانعت از تعامل شرکتهای اروپایی با ایران اما وزارت خزانه‌داری این کشور به کنگره اعلام کرده که مانع از تجارت ایران بر پایه دلار می شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه اینترنتی آنتی وار نوشت وزارت خزانه داری آمریکا با افتخار به کنگره اعلام می کند همچنان مانع از تجارت ایران بر پایه دلار می شود و بانکهای خارجی را که با واشنگتن ارتباط دارند از ترس اقدامات تلافی جویانه آمریکا از معامله با این کشور باز می دارد.

بر اساس این گزارش، هر چند وزیر امور خارجه آمریکا تأکید می کند تحریمهای آمریکا مانع تعامل تجار اروپایی با ایران نخواهد شد اما گزارشهای اخیر از آن حکایت دارد که مشکل همانند همیشه باقی است و بیشتر بانکهای اروپایی همچنان از تهدیدات آمریکا می هراسند.

 قرار بود توافق هسته‌ای گروه پنج به علاوه یک که در ماه ژانویه تحریمهای ایران را لغو کرد، حدود 100 میلیارد دلار از دارایی های توقیف شده ایران را آزاد کند و به شرکتهای غربی اجازه دهد به منظور نوسازی صنعت نفت ایران و زیرساختهای اقتصادی این کشور قراردادهای بزرگی به امضا رسانند.

اکنون مشکل اینجاست که لغو تحریمهای آمریکا تنها بر روی کاغذ بوده است و وزارت خزانه داری آمریکا با افتخار به آمریکا ، همچنان مانع تراشی میکند.

بیشتر دارایی‌های آزاد نشده ایران در بانکهای خارجی دور از دسترس باقی مانده‌ است و درحالی که شرکتهای اروپایی برای انعقاد قراردادهای پر منفعت صف بسته اند، مقامات اتحادیه اروپا شاکی اند که سازش ناپذیری آمریکا مانع از به نتیجه رسیدن بسیاری از قراردادها می شود.

شرکت نفتی بزرگ توتال اس. ای یکی از معدود شرکتهایی است که تاکنون با شرکت ملی نفت ایران قراردادی را به امضا رسانده اما نتوانسته است از نظام بانکی معمول برای تأمین بودجه پروژه بهره گیرد زیرا بانک بی. ان. پی پاریباس هنوز جریمه چند میلیارد دلاری قبلی آمریکا به علت معامله این بانک با ایران را به خاطر دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.