ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نان کَره‌ای های مخصوص تعطیلات

در این مطلب آشپزی قرار است طرز تهیه نوعی نان کره ای مخصوص صبحانه را به شما آموزش دهیم که حتما طعم آن خوشتان می آید. این نان ها را صبح جمعه کنار خانواده میل کنید. مجله زندگی ایده آل: در این مطلب آشپزی قرار است طرز تهیه نوعی نان کره ای مخصوص صبحانه را به شما آموزش دهیم که حتما طعم آن خوشتان می آید. این نان ها را صبح جمعه کنار خانواده میل کنید.
مواد لازم
آرد: 700گرمتخم‌مرغ: 2 عددمارگارین ذوب شده: 150 گرمشكر: 200 گرموانیل: یك‌دوم قاشق چایخوریشیر: 125 گرمخمیرترش: 20 گرمبهبود دهنده: 4 گرمزرده تخم مرغ: یک عددکنجد: به میزان لازم
نان كره‌ای صبحانه
روش تهیه:
1. ابتدا آرد را با بهبوددهنده الك كرده و كنار می‌گذاریم. شیر را كمی گرم می‌كنیم و همراه دو قاشق شكر، خمیرترش و چند قاشق آرد هم می‌زنیم و مخلوط می کنیم. حال  روی پیش‌خمیر را می‌پوشانیم و در محیطی گرم به مدت 15 دقیقه قرار می‌دهیم تا افزایش حجم دهد.
2. پس از این مدت تخم‌مرغ‌ها را با مابقی شكر هم زده همراه مارگارین ذوب شده و مخلوط آرد و بهبود دهنده  و وانیل  به پیش‌خمیر اضافه می‌كنیم و هم می‌زنیم تا جایی كه خمیر یكدستی حاصل شود. روی خمیر را پوشانده و به مدت 60 تا 80 دقیقه در محیطی گرم استراحت می‌دهیم تا حدودا حجم خمیر دوبرابر شود.
3. خمیر را به شكل گلوله‌های 50 گرمی تقسیم می‌كنیم. بهتر است این كار به كمك ترازو انجام شود.
4. هر گلوله خمیر را یك‌بار چانه می‌كنیم و به شكل لوله‌ای باریك و بلند فرم می‌دهیم. ابتدای دو لوله را به هم متصل كرده و دور خودشان می‌پیچیم. بافت حاصل را روی كاغذ روغنی داخل سینی فر قرار داده داخل كیسه نایلونی می‌گذاریم و دوباره به مدت 15 دقیقه در محیطی گرم استراحت می‌دهیم. بهتر است در این مرحله یك لیوان آب جوش نیز داخل سینی در كیسه نایلونی قرار دهیم.
5. پس از این مدت با زرده تخم‌مرغ كه با كمی شیر مخلوط كرده‌ایم روی نان را آغشته می‌كنیم و روی‌شان كنجد می‌پاشیم و به مدت حدودا 50 دقیقه روی پنجره وسط فر كه از قبل با دمای 180 درجه سانتی‌گراد گرم كرده‌ایم، می‌پزیم.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-آشپزی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نان کَره‌ای های مخصوص تعطیلات» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-آشپزی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.