ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نمودار محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های موبایلی در جهان به تفکیک کشوری

واتس اپ محبوب‌ترین پیام‌رسان موبایلی در جهان است. همچنین تلگرام ششمین اپ محبوب پیام‌رسان در جهان است. آفتاب :  موسسه سیمیلار وب با آنالیز دیتای اندرویدی در 187 کشور جهان به این نتیجه رسیده که واتس اَپ با حضور در 109 کشور و کسب رتبه 55.6 درصدی محبوب‌ترین پیام‌رسان موبایلی در جهان است.
همچنین واتس اَپ در کشورهایی مانند برزیل، مکزیک، هند، روسیه رتبه اول کشوری را یدک می‌کشد.
اما دومین پیام‌رسان محبوب مسنجر فیس بوک است که در 49 کشور ازجمله استرالیا، کانادا، آمریکا رتبه اول را دارد. مسنجر فیس بوک در 150 کشور مورداستفاده قرار می‌گیرد.
نمودار محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های موبایلی در جهان به تفکیک کشوری
اپ های وایبر، لاین و وی چت در رتبه‌های سوم تا پنجم این جدول قرار داشته و تلگرام نیز با رشد فوق‌العاده به رتبه ششمین اپ محبوب پیام‌رسان موبایلی روی اندروید تبدیل‌شده است.
گفتنی است وایبر در کمتر از 10 کشور رتبه اول محبوبیت را دارد و در کشورهای اروپای شرقی و بلاروس، مولداوی و اکراین محبوب است. وایبر در اکراین روی 65 درصد از موبایل‌های اندرویدی نصب‌شده و به‌طور متوسط هرکاربر روزانه 16 دقیقه وایبربازی می‌کند. همچنین وایبر در کشورهایی مانند عراق، لیبی و سریلانکا نیز محبوب هستند.
به گزارش خبرآنلاین،لاین، وی چت و تلگرام سه پیام‌رسان موبایلی هستند که در کشورهایی مانند چین، ایران و ژاپن بیشترین محبوبیت را دارند. جالب اینکه لاین محبوب‌ترین پیام‌رسان در ژاپن بوده و کاربران به‌طور متوسط روزانه 40 دقیقه روی لاین هستند.
نکته جالب بعدی پیام‌رسان بی بی ام به لک بری است که 87.5 درصد از آن را کاربران اندونزیایی تشکیل می‌دهند. این پیام‌رسان در آمریکا کمتر از 0.42 درصد مصرف می‌شود.
اپ های دیگری هم هستند که فقط در یک کشور مورداستفاده قرار می‌گیرند مانند Kakao در کره جنوبی، Imo در کوبا،Zalo در ویتنام، ChatOn در اریتره و BBM در اندونزی!

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.