ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طولانی‌ترین حشره دنیا+عکس

طولانی ترین حشره دو پای جهان در چین کشف شد که زمان شکار خود را استتار می‌کند. آفتاب :  محقق چینی حدود 6 سال در جستجوی این حشره بود که عاقبت آن را یافت.
بر اساس گزارش‌های ثبت شده پیشتر طولانی ترین حشره دنیا حشره 6 پای 22.3 اینچی چسبنده از مالزی بوده اما حشره جدید 24.6 اینچ طول دارد.
حدود 807 هزار و 625 نوع حشره در جهان شناخته شده که بلندترین آنها این حشره کشف‌شده در استان Guanxi چین است.
یائو لی دانشمند حشره شناس برای کشف این موجود بعد از شنیدن داستان‌های محلی در مورد حشره نیم متری در آن نواحی به جستجو پرداخت که بعد از مدت‌ها آن را یافت.
به گزارش ایسنا و به نقل از اینهبیتت،وی اظهار کرد: من کوه‌هایی به ارتفاع حدود 1200 متر را جستجو کردم ولی سرانجام در فاصله‌ای دور در هنگام شب سایه این حشره بزرگ را مشاهده کردم. البته در ابتدا تصور کردم شاخه درخت است، اما بعد از اینکه نزدیک شدم حشره بزرگی را یافتم.
این گونه جدید Phryganistria chinensis Zhao نام دارد.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.