ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

این فرد وقوع زلزله را در هرجایی از زمین احساس می‌کند+تصویر

آیا پیش‌بینی حوادث طبیعی مانند زلزله برای انسان ممکن است؟ شاید برایتان تعجب‌آور باشد که بگوییم بعضی انسان‌ها این قابلیت را دارند. آفتاب :  یک هنرمند اسپانیایی به نام مون ریباس می‌تواند وقوع زلزله را در هرجایی از زمین و در زمان درست احساس کند.
طبق گزارش منتشر شده دیلی میل، ریباس پس از پیوند یک سنسور حساس به لرزه زیر پوست خود می‌تواند رخداد زلزله را احساس کند. سنسور هوشمند هنگام رخداد این حادثه زیر پوست وی به حالت ویبره می‌لرزد.
این زن 30 ساله اسپانیایی تراشه لرزاننده را سه سال پیش زیر آرنج خود پیوند زده و از آن زمان خود را هنرمند سایبورگی می‌خواند.
به گزارش ایسنا و به نقل از زی نیوز،تراشه حسگر موجود در بازوی ریباس با یک اپلیکیشن تلفن هوشمند در ارتباط و این اپلیکیشن به مانیتورهای زمین‌شناسی سراسر جهان متصل است.
به گفته ریباس، قدرت ویبره این سنسور بسته به میزان قدرت زلزله متغیر است.
سال گذشته هنگام زلزله مخرب 7.8 ریشتری نپال، ریباس به خاطر ویبره بسیار قوی از خواب نیمه‌شب بیدار شد.
شروع خلقت سایبورگ زمانی آغاز شد که تعامل انسان و رایانه (HCI) پدید آمد.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.